Svátek má: Miloš

Zprávy

Velikost textu:

Hrozba výbuchu na palubě egyptského letadla mířícího do Ruska

Hrozba výbuchu na palubě egyptského letadla mířícího do Ruska

27.října se letadlo egyptské letecké společnosti EgyptAir, které směřovalo do Moskvy, vrátilo do Káhiry kvůli hrozbě výbuchu na palubě. Informovalo o tom tiskové oddělení společnosti.

Ilustrační foto
28. října 2021 - 10:20

Zhruba půl hodiny po startu letadlo vyhlásilo poplach a otočilo se nad Středozemním mořem kvůli podezřelé zprávě na jednom ze sedadel.

„Let MS 729 se vrátil do Káhiry kvůli přítomnosti výhružné zprávy od neznámé osoby na jednom ze sedadel letadla," uvedla společnost v prohlášení. „Letadlo bylo vráceno do místa odletu za 22 minut, bezpečně přistálo na káhirském letišti, provádějí se nezbytná opatření.“

Jak vysvětlil jeden z pilotů k takovým incidentům dochází při letech několikrát do roka. Obvykle takové zprávy se zpravidla ukázaly jako něčí hloupý vtip. V souladu s pravidly aerolinek musí ale letadlo v každém případě povinno přistát. Podle něj bude v případě letu MS 729 podle bezpečnostních pravidel letadlo pečlivě zkontrolováno, cestující i jejich zavazadla budou podrobeni detekční kontrole a v každém případě dostanou další možnost odletu.Letadlo letělo do Moskvy s 93 cestujícími na palubě.

Lety do Egypta z Ruska byly pozastaveny po teroristickém útoku na palubě Airbusu A320 společnosti Kogalymavia dne 31. října 2015. Při leteckém neštěstí zahynul největší počet ruských občanů v celé historii světového letectví s celkovým počtem obětí 224 lidí. Následně bylo zjištěno, že bomba se nacházela v zavazadlovém prostoru v ocasní části, kde bylo ukryto a zamaskováno hromadou kočárků a zavazadel komplicem militantů IS,  zaměstnancem letištní služby v Šarm aš-Šajch.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)