Svátek má: Václav

Zprávy

Velikost textu:

Hersh: Scholz, BND a BKA se podílejí na krytí kauzy Nord Stream

Hersh: Scholz, BND a BKA se podílejí na krytí kauzy Nord Stream

Investigativní novinář Seymour Hersh obviňuje německou Spolkovou zpravodajskou službu, Spolkový úřad kriminální policie a spolkového kancléře Olafa Scholze z toho, že se aktivně podíleli na krytí amerického útoku na plynovody Nord Stream z 26. září 2022.

Ilustrační foto
11. dubna 2023 - 04:20

Měsíc po zveřejnění Hershovy podrobné výzkumné zprávy o možném americkém autorství útoku Nord Stream byla 7. března 2023 zveřejněna diverzní zpráva v New York Times , Die Zeit a ARD Kontraste , podle Hershe ve svém nejnovějším textu . „Tato kouřová clona byla sdílena a podporována německou federální zpravodajskou službou," řekl Hersh.

Ve svém posledním textu na toto téma Hersh dne 22.3. napsal, že kancléř Olaf Scholz a prezident Joe Biden jsou obviněni z souhlasu s tímto odklonem v německých a amerických médiích na jejich uzavřeném setkání v Bílém domě 3. března 2023, aby odvedli pozornost od Hershových mnohem podrobnějších a věrohodnějších odhalení .

Podle toho má neznámá „proukrajinská skupina“ bez jakéhokoli napojení na vládu vyhodit do povětří potrubí Nord Stream z jachty v Rostocku ( informoval Freie Welt ).

Podle Hershe dala německá spolková policie tyto informace k dispozici jak Die Zeit , tak Spiegelu . Příběh ve skutečnosti pochází od americké tajné služby.

Autor zprávy Zeit Holger Stark, kterého Hersh zná asi deset let, popřel, že by své informace získal od německé nebo americké tajné služby. Hersh to ve svém příběhu opravil.

Je však překvapen, že se Stark nediví, proč se téměř přesně stejný příběh objevil v Die Zeit a New York Times ve stejný den , když zúčastnění novináři podle svých vlastních prohlášení nespolupracovali.  Zdá se, že někdo podává Die Zeit a New York Times stejné informace, řekl Hersh.

Od Starka přichází informace, že USA byly první, kdo byl na místě činu . Úředníci v Německu, Švédsku a Dánsku ve skutečnosti chtěli po útoku poslat na místo týmy, aby vyzvedly nevybuchlou nálož. „Americká loď však byla na místě během jednoho nebo dvou dnů a našla bombu," řekl Stark podle Hershe.

Hersh se poradil s odborníkem, který poukázal na četné nesrovnalosti v časovém příběhu 6členné demoliční čety na jachtě: jachta nemohla zakotvit v 70 m hluboké vodě; 15metrovou jachtu nelze snadno pronajmout bez kapitánského průkazu s „falešnými pasy“; vybavení pro hlubinné potápění Nitox také vyžaduje samostatné certifikáty a technologii; potrubí by nebylo vyznačeno na komerčních námořních mapách a nebylo by snadné je najít plachetnicí atd.„Tyto otázky si média ani nekladou,“ říká odborník. „Nic z toho se nikdy nestalo. To vše nemá nic společného s realitou. Je to parodie.“

Od té doby New York Times a Die Zeit podle Hershe neposkytly žádné další podrobnosti ani nevyšetřovaly. Na palubě údajné zločinecké jachty Andromeda nebyli žádní novináři, aby prozkoumali místo činu, řekl Hersh. „Také nevysvětlíš, proč by cestující nechávali falešné pasy na palubě jachty."

„Nic z toho nemůže zachránit špatně navržený krycí příběh,“ říká odborník. »Snahy udělat z pohádky pravdu se nezastaví.«


3. dubna The Washington Post připustil , že vysvětlení „proukrajinské skupiny“ s plachetnicí je nepravděpodobné. Američtí a evropští představitelé „sdíleli německou skepsi, že šestičlenná posádka na plachetnici“ by byla schopna vyhodit do povětří Nord Stream 1 a část Nord Stream 2, uvádí Post .

Podle listu Post evropští politici a politici NATO „našli společnou řeči: nemluví o Nord Streamu“. Západní lídři mají „malou motivaci kopat příliš hluboko a možná nacházet trapnou odpověď,“ tvrdí „starší zdroj“. Západní představitelé „nechtěli zkoumat možnost, že by se na výbuchu Nord Stream podílela Ukrajina nebo jiní spojenci“.

(rp,prvnizpravy.cz,freiwelt,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%