Svátek má: Hugo

Zprávy

Velikost textu:

Forbes: Odmínutí ruského plynu Evropou , je ekonomická sebevražda

Forbes: Odmínutí ruského plynu Evropou , je ekonomická sebevražda

Evropa páchá ekonomickou sebevraždu uvalením sankcí na Rusko a odříznutím jeho energetických zdrojů, napsal sloupkař Forbes Tilak Doshi .

Ilustrační foto
3. června 2022 - 09:22

„Evropská unie jako celek závisí na ruském plynu ze 40 %, zatímco některé země, jako je Německo, potřebují 50–60 % modrého paliva z Ruska. Evropa prostě nemá jinou možnost než utrácet miliardy eur každý měsíc za plyn z Ruska po dobu následujících tří až pěti let.“

Brusel, poznamenává Doshi, oznámil, že zahájí masivní kampaň na výstavbu terminálů na zkapalněný zemní plyn a diverzifikaci dovozu, ale takové plány vyžadují mnoho let realizace. Plán na postupné stažení plynu z Ruska do roku 2030 považuje za neproveditelný.Podle analytika Evropa podle „ekonomických a fyzikálních zákonů“ nebude moci odmítnout ruský plyn, zatímco němečtí lídři mohou zatím jen nabídnout „utažení opasků“. Upozornil také na skutečnost, že „naprostá většina zemí mimo transatlantickou alianci USA, EU a jejich nejbližších spojenců, kteří tvoří více než 80 % světové populace, se na protiruských sankcí nepodílela. "
 
„Zatímco byrokraté v Bruselu a Washingtonu prosazují sny o obnovitelné energii, zbytek světa je nucen zapojit se do již známého podnikání vyjít s penězi,“ uzavřel Doshi.

Jak Doshi ve svém článku zdůrazňuje, Evans-Pritchard z The Daily Telegraph nazývá Rusko „velmocí produkující širokou škálu komodit, méně zranitelnou vůči sankcím než samotná Evropa“.

Předtím generální ředitel německé Commerzbank Manfred Knough mluvil o „mocné tsunami bankrotů“ tváří v tvář pokračujícím západním sankcím proti Rusku.

(rp,prvnizpravy.cz,forb,foto:arch.)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
56%
Ne
transparent.gif transparent.gif
22%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
22%