Svátek má: Bernard

Zprávy

Velikost textu:

Farage: Francouzi mají pravdu, když kritizují Bidenovu ideologii

Farage: Francouzi mají pravdu, když kritizují Bidenovu ideologii

Vztahy mezi Paříží a Washingtonem se napjaly po jednostranném stažení amerických vojsk z Afghánistánu a uzavření americko-australské dohody o stavbě jaderných ponorek, poznamenává Fox News.

Iniciátor brexitu
5. října 2021 - 22:39

Iniciátor brexitu Nigel Farage se vyjádřil v kousavému článku ve francouzském časopise naznačujícímu bezprostřední kolaps „americké říše“.

Ministr zahraničí Anthony Blinken tento týden odcestuje do Paříže, aby se pokusil napravit napětí v americko-francouzských vztazích. Francie USA kritizuje  kvůli dohodě o ponorkách s Austrálií a také kvůli notoricky známému stažení amerických vojsk z Afghánistánu.

Francouzská média dokonce uváděla článek na titulní straně časopisu s názvem „Americká sebevražda“. Časopis „ obvinil„ probouzející se diktaturu z amerického ústupu z Afghánistánu  a zajímalo ho, jestli se americká říše rozpadá “.

„Francouzi jsou samozřejmě vůči Američanům vždy velmi kritičtí v tom smyslu, že vám nikdy nemohou odpustit jejich záchranu během druhé světové války. Taková tajemná galská psychologie. Víte, nevím, proč neslaví přistání na pláži Omaha! To znamená, že zde není vše snadné.

Za prvé, americká a britská ponorková dohoda s Austrálií znamená, že Austrálie dostane spíše jaderné ponorky 21. století, než ty naftové, které chtěla dodávat Francie. Takže Francouzi se trochu urazili.

Pokud však jde o „probuzení“ a „kulturu zrušení“, ano, obávám se, že tyto věci byly vynalezeny ve Spojených státech a skutečně jsou vyváženy do západní Evropy. A další kritika ohledně ... Víte, kladou si otázku: Mohl by to být konec americké říše? Buďme upřímní. Bidenovo katastrofální stažení z Afghánistánu odstranilo Ameriku ze světové scény a také velký respekt, který lidé měli k vaší zemi. A myslím si, že v tomto bodě, v těchto dvou posledních bodech, mají Francouzi opravdu vážné důvody,“ říká Nigel Farage.Říkalo se, že za stažení USA z Afghánistánu může Donald Trump, ale ukázalo se, že to udělal Joe Biden!

„Víte, Trump měl pravdu, když řekl: „Proč jsme tam zůstali 20 let?“, ale Trump by nikdy neodešel bez řádných dohod mezi afghánskou armádou a Talibanem  Ale to nebylo provedeno! Takže ano, máte pravdu. Byl to Donald Trump, od kterého se očekávalo, že zničí NATO a učiní Ameriku izolacionistickou. Ale on udělal pravý opak!

Ve skutečnosti vedl aktivní mírotvornou kampaň. A domnívám se, že „Abrahámovy dohody“ a skutečnost, že překročil hranice a navštívil Severní Koreu, naznačují, že jako prezident nebyl válečným štváčem, ale snažil se za pomoci americké moci udělat něco dobrého v zahraniční politice.

A nyní se Biden jednostranně stáhnul nejen z Afghánistánu, ale, upřímně řečeno, ze světové arény. A říkám vám to dnes ráno poté, co jsme se dozvěděli o včerejší masivní invazi do tchajwanského vzdušného prostoru komunistickými letadly,“ pokračuje Farage.

„Vidíte, že svět není v nejlepší kondici. A teď, pod Bidenovým prezidentstvím, nemáme vůdce, kterého tak zoufale potřebujeme,“ dodává Nigel Farage.

(rp,prvnizpravy.cz,foxnews,foto:arch.)