Svátek má: Václav

Zprávy

Velikost textu:

Exvelvyslankyně USA při OSN: Biden je nejslabší prezident v historii USA

Exvelvyslankyně USA při OSN: Biden je nejslabší prezident v historii USA

Někdejší stálá představitelka USA při OSN Nikki Haleyová označila současného šéfa Bílého domu Joea Bidena za nejslabšího prezidenta v historii Spojených států.

Nikki Haleyová, bývalá představitelka USA při OSN
28. dubna 2023 - 07:20

Její slova citují americké články.

„Biden byl nejslabším prezidentem v moderní historii... Je čas se s Bidenem rozloučit a učinit Ameriku opět silnou," řekla Haleyová.

Vysvětlila, že za Bidena došlo ke katastrofálnímu stažení vojáků z Afghánistánu, navíc pod ním Washington zažívá nejhorší inflaci za posledních 40 let a bezprecedentní migrační krizi.

Haleyová, která již dříve oznámila svůj záměr kandidovat na prezidentku, v únoru navrhla, aby politici starší 75 let byli testováni na mentální způsobilost. Bílý dům tento nápad nazval „útoky na Bidena“.


Mezitím Biden 25. dubna oficiálně oznámil, že se bude ucházet o nové funkční období v prezidentských volbách v USA v listopadu 2024. Pokud bude znovu zvolen, Biden začne své druhé funkční období ve věku 82 let. Tím by se stal nejstarší americkou hlavou státu v historii.


Již dříve jsme psali, že americký senátor Bernie Sanders řekl, že se nezúčastní nadcházejících amerických prezidentských voleb, ale slíbil, že podpoří kandidaturu současného prezidenta Bidena.

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%