Svátek má: Kvido

Zprávy

Velikost textu:

„Evakuace Azovstalu": Propaganda má stále bizarnější formy

„Evakuace Azovstalu": Propaganda má stále bizarnější formy

V pondělí se začaly vzdávat poslední zbytky ukrajinských ozbrojenců, kteří byli zabarikádováni v komplexu Azovstal. Normálně vycházejí ven s rukama nad hlavou, Rusové je prošacují, dají do autobusů a odvezou si je pryč.

Juraj Draxler, slovenský politilog
18. května 2022 - 04:20

Ale ukrajinská vláda to nazývá „evakuací". A nejen ona, tentýž výraz používají světová média, od nich to přebrala i česká a slovenská, píše Juraj Draxler na facebooku.

Jednoduše, „vzdali se", to by ale vyznělo příliš poraženecký (nebo faktograficky) a to nesmí být.

U Ukrajinců by to ještě člověk chápal (i když tedy jejich propaganda má často bizarní formy), ale nač tuto orwellovštinu používat u nás?


Celkově se z území ocelárny Azovstal v Mariupolu vzdalo 256 ukrajinských ozbrojenců. Mezi zajatými bylo 51 zraněných ozbrojenců,

Mezitím mimochodem americká ministryně financí Yellenová, která nepatří k neoconům, znovu důrazně upozornila, že Ukrajina bude potřebovat značnou finanční pomoc, aby se vůbec udržela v chodu.

A že západní vlády by to už konečně měly začít řešit.

Ale na to se srdečně kašle. A její slova přebírá velmi málo médií. Protože, opět, propaganda: Je třeba se tvářit, že Ukrajinci Rusy dokonce zanedlouho vyženou ze země.

Realistická slova ekonomky se do toho vůbec nehodí.A už vůbec se nenosí žádná investigativa. Bylo by zajímavé například vědět, kolik peněz momentálně na Ukrajinu ze Západu proudí – do kapes agitátorů, koordinátorů operací souvisejících s válkou, politiků.

Bylo by zajímavé něco víc se dozvědět o osudech lidí, veřejných osobností, kteří byli zatčeni za údajně nějakou protistátní činnost, nebo dokonce jen tak zmizeli. Ale o tom se mluvit nesmí už vůbec.

A také by bylo zajímavé vědět, kdo vlastně platí velké západní agentury, které ukrajinské vládě pomáhají s její rozsáhlou propagandou.

Ale to jsou otázky, které jsou dnes považovány za neslušné.

(rp,prvnizpravy.cz, fb, foto:arch.)
Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
42%
Ne
transparent.gif transparent.gif
19%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%