Svátek má: Markéta

Zprávy

Velikost textu:

Dva zesnulí demokraté byli znovu zvoleni do Sněmovny reprezentantů USA

Dva zesnulí demokraté byli znovu zvoleni do Sněmovny reprezentantů USA

Do americké Sněmovny reprezentantů byli znovu zvoleni dva demokraté, kteří se voleb nedožili – Anthony DeLuca v Pensylvánii a Barbara Cooper v Tennessee.

Ilustrační foto
11. listopadu 2022 - 07:20

Informaci o tom objevila na Twitteru tisková služba Demokratické strany USA v Pensylvánii.

„Jsme hrdí na to, že voliči nadále demonstrují svou důvěru v Anthonyho DeLucu a jeho oddanost demokratickým hodnotám tím, že budou posmrtně znovu zvoleni," stojí v prohlášení.

Anthony DeLuca zemřel 9. října ve věku 85 let na lymfom. Hlasovalo pro něj 85 % voličů. V tomto ohledu se ve státě brzy konají předčasné volby.

V článku se píše píše, že je možné, že někteří voliči skutečně nevěděli o Delucově smrti, ale jiní pravděpodobně dali přednost myšlence předčasných voleb namísto zvolení kandidáta třetí strany.

Ve volbách v Tennessee přitom zvítězila Barbara Cooperová, která zemřela 25. října ve věku 93 let. Krajská volební rada vysvětlila, že Cooperovo jméno zůstalo na volebním lístku po její nečekané smrti „v souladu se státním právem“. Stát uspořádá předčasné volby, aby obsadil její křeslo.Výsledky voleb do amerického Senátu budou známy až v prosinci : Druhé kolo hlasování se očekává ve státě Georgia, které se bude konat 6. prosince. Nyní je rozložení míst 48 až 48.

(rp,prvnizpravy.cz, strana,foto:arch.)Je podle Vás vysílání České televize objektivní a vyvážené?