Svátek má: Václav

Zprávy

Velikost textu:

Draxler: Terorismus může snadno dorazit na Slovensko i do Čech

Draxler: Terorismus může snadno dorazit na Slovensko i do Čech

Musí se s tím počítat jako s velmi pravděpodobnou možností. Jsou k tomu tři důvody:Tím prvním je pokračování bojů o Ukrajinu, v okolí Ukrajiny. Zabití Duginové, bombový atentát na Nord Stream a NordStream 2, a nyní na Kerčský most, jsou varováním.

Juraj Draxler, slovenský politilog
9. října 2022 - 06:20

Bojuje se všemi metodami a nemilosrdně, píšr Juraj Draxler na facebooku.

Je vysoké riziko, že kohokoli z nás (je nás málo), kdo by se v budoucnu pokusil z vládní úrovně zasazovat za rozumné řešení konfliktu, pokud by vůbec v budoucnu taková šance vznikla a část evropských vlád by se na to pokusilo přitlačit, lidé z ukrajinské tajné služby nebo podobných kruhů se je pokusí zabít.

Už v minulosti jsem varoval, že na Ukrajinu podle všeho směřují obrovské objemy peněz lidem, kteří tam vytvářejí válečnou společnost (propagandisté, zpravodajové, militaristické kliky).

V našem tisku se o tom nedočtete, ale prezident Zelenskij se k tomuto modelu i přímo hlásí: Na jaře prohlásil, že Ukrajina nebude evropskou liberální demokracií, ale vysoce militarizovanou společností. Jak řekl, jeho dlouhodobým modelem je Izrael. Všichni mají být připraveni kdykoli bojovat a správu země mají mít do značné míry pod palcem bezpečnostní složky. Nejen teď, on to tak chce mít dlouhodobě a američtí jestřábi se o tom velmi pozitivně vyjádřili.

To vytváří předpoklady k tomu, aby se ještě zostřil agresivní přístup, který tyto kruhy již dnes vykazují.

Dokud je to obráceno jedním směrem, to rizko je ještě dost ohraničené, jakmile se ale i tam na něčem jednotlivé frakce dohodnou, tak ty boje o kontrolu nad toky zbraní či financí mohou mít dost násilnou podobu u nich, i v zemích, přes které se „obchody“ realizují.Bohužel, o bezpečnostních rizicích, která ze situace pro nás vyplývají se nijak nediskutuje, neboť žijeme v mediální atmosféře, v jaké žijeme. Když Der Spiegel po útocích na plynovody zaspekuloval, že to nejvíce vyhovuje Ukrajincům, po pár desítkách minut byl tento online text vymazán.

Když profesor Jeffrey Sachs v americké televizi řekl, že samotný bombový útok zřejmě minimálně koordinovaly USA, jejichž vrtulníky se v oblasti v daných momentech pohybovaly, jen málokdo to přebral (ačkoli donedávna šlo o jednoho z mediálně nejcitovanějších amerických akademiků při tématech východní Evropy).

Samozřejmě není třeba si myslet, že nepříjemné metody je připravena realizovat jen jedna z bojujících stran. To riziko je opravdu široké.

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%