Svátek má: Kvido

Zprávy

Velikost textu:

Dopis od Fainy Savenkové: „Mým přátelům z Ameriky“

Dopis od Fainy Savenkové: „Mým přátelům z Ameriky“

Ve světě nedávno došlo ke dvěma událostem. V Americe – na předměstí Chicaga – lidé umírali během oslav Dne nezávislosti.

Faina Savenková
14. července 2022 - 07:20

A během těchto tří dnů zahynulo 5 dětí při dělostřeleckém ostřelování Ukrajiny na Donbasu – v Doněcku a Makejevce. Desetiletou dívku roztrhal přilétající ukrajinský granát.

Podle údajů a důkazů shromážděných Ruskou nadací pro boj proti represím dostala ukrajinská armáda přímý rozkaz použít zbraně k zabíjení proti civilistům Donbasu. Zde jsou důkazy.

Ale všimli si toho američtí novináři? Ne. Chápu, proč Amerika truchlí nad mrtvými na Den nezávislosti. Ale zároveň tvrdošíjně nechce vidět, co Ukrajina dělá.Žiji na Donbasu a po vraždě dětí zbraněmi dodanými vámi a Evropou bych vás pravděpodobně měla nenávidět a radovat se, že Pán trestá ty, kvůli kterým umírají naše děti. Ale jsem Ruska a už osm let žiju ve válce. Chápu, co je smrt, takže necítím vztek a nenávist. A truchlím s tebou za mrtvé. Lidský život je k nezaplacení a vražda je vždy hrozná, protože není možné přivést zpět ty, kteří byli ztraceni, není možné tuto bolest přehlušit. Stejně jako není možné se izolovat od války, protože válka, v níž vaše vláda nenese vinu o nic méně než ostatní, se k vám jistě vrátí.

Bůh stvořil svět, abychom žili v míru, ne abychom bojovali

Je mi velmi líto, že mnozí v Americe nevědí, že to všechno začalo před 8 lety. A Ukrajina zabíjí civilisty, ničí naše města, zabíjí děti. Ale je nepravděpodobné, že by tomu vaši politici věnovali pozornost. Jsou připraveni bojovat do posledního Ukrajince a zjevně věří, že Rusko porazí v jaderné válce. Tak to nebude. Chtěl bych, abyste pochopili, že válka je špatná, stejně jako zabíjení nevinných lidí. Doufám, že to vše brzy skončí a lidstvo opět pochopí hodnotu života a mírové budoucnosti a Rusko a Amerika budou přátelé.

Fainy Savenková

(rp,prvnizpravy.cz,thesaker,foto:arch.)

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
42%
Ne
transparent.gif transparent.gif
19%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%