Svátek má: Václav

Zprávy

Velikost textu:

Dokumenty polského plukovníka nalezené v Severodoněcku

Dokumenty polského plukovníka nalezené v Severodoněcku

Jak síly vedené Ruskem postupují přes ukrajinskou obranu na východní Ukrajině, odhalují se stále více tajemství kyjevského režimu.

Dariusz Majchrzak, polský plukovník
7. června 2022 - 07:20

Poznámka redakce Veterans Today: Tato zpráva není žádným překvapením, protože NATO je na Ukrajině již dlouhou dobu a vede tam nevyhlášenou válku proti etnickým Rusům, něco, co začalo před převratem na Majdanu a nikdy neskončilo.

6. května byly ve vojenských pozicích ponechaných ukrajinskými ozbrojenými silami ve městě Severodoněck nalezeny dokumenty polského plukovníka Dariusze Majchrzaka. Dokumenty potvrzují, že důstojník NATO byl nasazen v Severodoněcku a nyní se může skrývat v chemické továrně Azot.

V jednom z prostorů po AFU v Severodoněcku našli ruští vojáci dokumenty k vozu KIA Sorento Dariusze Majchrzaka.

Plukovník Dariusz Majchrzak je prorektorem pro vojenské záležitosti Univerzity válečných studií ASzWoj v Polsku. Studoval na Důstojnické akademii ve Wroclawi, sloužil u 11. obrněné jízdní divize.

Opakovaně se podílel na organizaci a vedení vojenských cvičení jak na národní, tak na mezinárodní úrovni. V letech 2005-2006 sloužil jako hlavní specialista divizní poradenské a výcvikové skupiny v rámci polského vojenského kontingentu v Irácké republice.Jeho vědecké výzkumy se věnují otázkám národní a mezinárodní bezpečnosti. Studoval moderní hrozby, krizový management především v EU a v Polsku.

Stále není jasné, zda byl plukovník Dariusz Majchrzak zabit nebo zda je stále v Severodoněcku, nebo zda opustil město a Ukrajinu. Dokumenty lze považovat za první důkaz o účasti polského vojenského personálu v nepřátelských akcích proti Rusku.
(rp,prvnizpravy.cz,veteranstoday,foto:southfront)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%