Svátek má: Gita

Zprávy

Velikost textu:

Dalo se očekávat: Gazprom nemůže zaručit provoz Nord Stream 1

Dalo se očekávat: Gazprom nemůže zaručit provoz Nord Stream 1

To je střelba do  „vlastní branky," co vybudovali západní stratégové, kam se vejdou celá města.

Ilustrační foto
14. července 2022 - 09:01

Ostatně, proč by měl Putin dobrovolně rozdávat své trumfy válečnému nepříteli poté, co se ho pokusily vydírat mnoha sankčními opatřeními a krádežemi?

Ruská energetická společnost Gazprom nemůže garantovat pokračování provozu plynovodu Nord Stream 1. Společnost to oznámila ve středu odpoledne. Společnost uvedla: „Gazprom nemá žádné dokumenty od společnosti Siemens, které potvrzují přijetí plynové turbíny od kanadské společnosti Portovaya CS z Kanady, kde v současné době turbína prošla  opravami.“

„Za těchto okolností se zdá nemožné objektivně zhodnotit další vývoj týkající se provozu s turbínou od Portovaya CS, což je zařízení kritického významu pro plynovod Nord Stream,“ uvedla společnost Gazprom.


„To zůstává napínavé. Zda semafor (německá koaliční vláda) bude pokračovat v tvrdohlavosti nebo se připlazí do Moskvy,  je to stále otevřená otázka. Jedinou zárukou je, že západní ekonomika a infrastruktura, které už beztak kolabovaly, se brzy konečně zhroutí. A pak se znovu ptáme: kdo vyhrál válku?,“ končí článek na německém webu Jouwatch.

(rp,prvnizpravy.cz,jouwatch,foto:arch.)

Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%