Svátek má: Kvido

Zprávy

Velikost textu:

Co udělat pro mír: Nenechat se jednostranně řídit Ukrajinou a USA

Co udělat pro mír: Nenechat se jednostranně řídit Ukrajinou a USA

Agresivita těch, kteří před lety a dny považovali jakékoli použití síly německými jednotkami v zahraničí v Afghánistánu nebo Mali za absolutní tabu vystoupila velmi vysoko.

Vladimir Zelenskij,ukrajinský prezident
15. května 2022 - 10:30

A když jsou podnikány ty nejzjevnější a nejzřetelnější kroky k vyřešení konfliktu na Ukrajině: totiž dialog a udržování otevřené cesty k vyjednávání. Olaf Scholz se svým 75minutovým telefonátem s Putinem nezkusil nic jiného a bez ohledu na to, jak moc je třeba vinit německého kancléře za jeho nevyzpytatelný klikatý kurz – zde pro jednou jeho povaha, která se deeskalovala do bodu „uspání“ se ukazuje jako požehnání.

Nicméně kancléř, stejně jako před nimi rakouský kancléř Karl Nehammer a francouzský prezident Emmanuel Macron po svých soukromých misích k Putinovi, se nyní musí bránit masivní kritice, přestože udělal jedinou rozumnou věc a snažil se udržet přímý komunikační kanál s Putinem. Heslo „ s kým mluvíš, ten nekouše“ by mělo být nejvyšší prioritou při budování důvěry, zejména ve vojenských krizích, ale na svobodném Západě ze všech míst je to zjevně již akt poraženectví.Především teď to omlátili Scholzovi o hlavu, že – jako jediné pragmatické a na rozumu podložené východisko z uvázlé válečné situace – chce zavést příměří, aby „ zlepšil humanitární situaci a postoupil v hledání diplomatického řešení“. ke konfliktu “. To se samozřejmě nelíbilo ukrajinskému válečnictví a mravním německým jevištním zajícům v této zemi, kteří to – podle gusta Biden-Washington – už před konečným vítězstvím nad Ruskem dělat nechtějí. To je hořký vedlejší účinek „mezinárodní solidarity“ se Zelenským & Co.: S každým dalším tankem, každou další miliardou, každou další vycvičenou vojenskou  jednotkou roste ukrajinské sebevědomí, že dokáže dosáhnout vítězného míru, a klesá ochota ke kompromisu.

Je nejvyšší čas, aby německá politika našla cestu zpět k neutrální, realistické a na řešení orientované roli namísto absurdní, infantilně-naivní důvěry pobuřované veřejnosti (pouze nedostatečně a nediferencovaně informované o konfliktu) v porážku jaderné velmoci, Ruska. První věc, kterou musíte udělat, je nenechat se jednostranně řídit ukrajinskými maximálními pozicemi (jakkoli jsou z místní perspektivy pochopitelné) a nenechat se vést „ reakcemi z Kyjeva “, které se vždy pohybovaly mezi zavrtěním hlavy a čirým hněve  jakmile se odchýlíte od konfrontačního kurzu.


(rp,prvnizpravy.cz,ansage,foto:arch.)
43 - 9274490247 / 0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ6201000000439274490247 
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
42%
Ne
transparent.gif transparent.gif
19%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%