Svátek má: Kvido

Zprávy

Velikost textu:

Co je dezinformace nebo informace, tak to určuje bývalý agent CIA

Co je dezinformace nebo informace, tak to určuje bývalý agent CIA

<< PRVNÍ ZPRÁVY >> Pokud by bylo potřeba vyzdvihnout podobnost zejména mezi kapitalismem a fungováním tajných služeb, MI6 a dalších CIA, byla by to nepochybně jejich pozoruhodná schopnost přizpůsobit se době.

Ilustrační foto
18. července 2022 - 03:20

Pryč jsou časy studené války, kdy Kim Philby a další dvojití agenti, postavy zahalené tajemstvím, skutečným nebo fiktivním, představující romány Johna le Carré nebo Fredericka Forsytha, představovali superschopnosti. Typickým kandidátem na práci v CIA je v dnešní době spíše matka samoživitelka z centra města South Side Chicago s generalizovanou úzkostnou poruchou a akutním intersekcionálním útlakem..

Jakmile jsou hýčkáni na úkor daňových poplatníků, není neobvyklé je najít na klíčových pozicích ve službách gigantů webu, GAFAM, aby mohli plnit své poslání, šíření dobročinné propagandy, jak ukázal reportér. Alan MacLeod z amerického informačního webu „MintPress News“

Po 15 letech dobrých a loajálních služeb tak bývalý agent Aaron Berman v současnosti se svým týmem 40 000 zaměstnanců definuje předpisy a bezpečnostní standardy pro trombinoskop „probuzené“ generace, facebook, dceřiná společnost nadnárodní společnosti META, která také vlastní zasílání zpráv WhatsApp a službu pro sdílení fotografií na Instagramu, nebo jinými slovy to, co může a nemůže vidět 2,9 miliardy uživatelů na celém světě, to vše s cílem „chránit před dezinformacemi nebo jiným škodlivým obsahem“.


Aaron se na svém twitterovém profilu kromě toho, že kdysi „dělal hudbu“, definuje jako „manžel a táta“, jehož základními hodnotami jsou demokracie a nestranné psaní, odpovědný za třídění mezi informacemi a dezinformacemi v META a... bývalý agent CIA .

Aaron Berman v rozhovoru zveřejněném na facebookové stránce připouští, že: „Naše pravidla nejsou 100% jasná a nejsme schopni vyhovět všem, a proto je transparentnost klíčovým prvkem naší práce, protože je otázkou určení toho, co je považováno za „škodlivý obsah“, aniž by došlo k porušení svobody projevu. I z tohoto důvodu, při absenci účinné legislativy, vyvíjíme v této věci vlastní pravidla, přesto by nám taková legislativa pomohla standardizovat náš přístup a přístup všech ostatních platforem. Zákonodárce proto musí bezpodmínečně dohnat technologický pokrok. »Tato horlivá výzva k větší regulaci nepadla na neúrodnou půdu. Administrativa temperamentního prezidenta Joea Bidena již zahájila první pokus, jak se zdá, alespoň prozatím nepříliš plodný, zřídit „Ministerstvo pravdy“ s evokujícím názvem „Disinformation Governance“. Zodpovídá „Department of Homeland Security“, vedené univerzitní výzkumnicí Ninou Jankovicz , ve funkci od 27. dubna 2022 do 18. května 2022.

Jako specialistka na ruský jazyk, absolventka politologie a expertka na problematiku dezinformací působila v roce 2017 krátce také na ukrajinském ministerstvu zahraničních věcí jako komunikační poradkyně v rámci programu kulturní výměny „Fulbrightův program“.


Boj proti temné straně internetu je také posláním neméně temperamentní eurokomisařky Ursuly Von der Leyenové. V dubnu tohoto roku přijala Evropská unie nový zákon na toto téma, „zákon o digitálních službách“, jako součást aktualizace směrnic o elektronickém obchodu, vzniklých během posledních 20 let, s cílem ukončit zneužívání internetu. Tento nový zákon nyní zavazuje internetové platformy, GAFAM, ale i twitter a facebook, „posoudit rizika spojená s používáním jejich služeb a zavést vhodné prostředky k odstranění problematického obsahu“.

Facebook se neomezuje pouze na boj proti „šíření nepravdivých informací“ jednotlivci, ale také proti „manipulačním kampaním“ ze strany diktatur a darebáckých států, nerespektujících demokratické hodnoty, z nichž na vrcholu seznamu najdeme podle jedné z nejnovějších studií, Rusko, Írán, Myanmar, Ukrajinu, ale také Spojené státy, ale jejichž provozovateli jsou, jak nadnárodní společnosti, ihned poukazují v pravicových kruzích zastánci bílé nadřazenosti a další zastánci konspiračních teorií.


Ukazuje se však, že se svým kolosálním rozpočtem, téměř 780 miliard USD každý rok, Pentagon poněkud předčí prostředky 16 amerických zpravodajských služeb, včetně CIA, v informační válce, když se to dá říci. Nejmocnější armáda na světě má také tajnou síť 60.000 tajných agentů před nosem Kongresu, síť vybudovaná za posledních deset let, desetkrát větší než CIA, agenti vyškolení v kybernetických informacích. válčení.

Vzhledem k tomu, že téměř třetina světové populace získává informace na Facebooku, lze si představit skutečný dopad na životy lidí, zejména v případě voleb v zemi, která se chce emancipovat ze sevření Američanů, jako je například Nikaragua.

Během posledních prezidentských a parlamentních voleb v Nikaragui v listopadu loňského roku, ve kterých americká vláda již před jejich výsledkem prohlásila, že se chystá napadnout případné znovuzvolení odcházejícího prezidenta, facebook a Instagram a twitter pozastavily více než 13 000 účtů novinářů, aktivistů a médií se sídlem v Nikaragui, které představují statisíce sledujících, v zemi s 6,5 miliony obyvatel pod záminkou, že jde o počítačové roboty.

Můžeme také lépe porozumět nedávným prohlášením bývalého poradce pro národní bezpečnost, bývalého velvyslance a vysokého úředníka ve službách státu po více než čtyřicet let Johna Boltona tváří v tvář reportérovi zpravodajského kanálu CNN Jakeu Tapperovi: „Víte, k uskutečnění převratu je potřeba tvrdá práce a spousta vynalézavosti. Něco o tom vím, protože jsem mnoho z nich pomáhal plánovat“.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
42%
Ne
transparent.gif transparent.gif
19%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%