Svátek má: Jeroným

Zprávy

Velikost textu:

CNN: K osvobození Chersonu letos asi nedojde

CNN: K osvobození Chersonu letos asi nedojde

Američtí novináři hovořili s ukrajinskou armádou o údajné ofenzivě ozbrojených sil Ukrajiny. Jeden z vojáků, který se zabývá leteckým průzkumem, řekl, že si není jistý osvobozením Chersonu a dalších jižních území do konce roku. A podle jeho názoru by to mohlo být příští rok.

Ilustrační foto
29. července 2022 - 09:01

Agentura píše, že jižní Ukrajina je „velká oblast otevřené, zvlněné zemědělské půdy, kde by byla odhalena jakákoli postupující síla, a Rusové měli několik měsíců na vybudování tří stupňů obranných pozic v celém regionu“.

Podle CNN mají „Ukrajinci mají omezené útočné síly - po většinu tohoto konfliktu jsou v defenzivě, a to vedlo k oslabení některých jejich nejlepších jednotek."

Novináři píší, že zbraně poskytnuté západními spojenci nejsou určeny pro pozemní ofenzivy a Ukrajincům chybí vzdušné krytí pro postupující síly.

„Ukrajinské síly také utrpěly těžké ztráty na jihu, ačkoli armáda zřídka poskytuje podrobnosti," uvádí CNN.Rostou také známky toho, že Rusové posilují svou vojenskou přítomnost v Chersonu, „rozhodují se ponechat jej jako životně důležitou součást pozemního mostu na Krym a jako hlavní zdroj vody pro poloostrov“. Během posledních dvou týdnů se velké konvoje přesouvaly na západ z Mariupolu přes Melitopol do Chersonu.

Jiní účastníci bojových akcí jsou optimističtější. Kapitán UAF Volodymyr Omeljan, který bojuje na jihu a dříve byl ministrem infrastruktury, řekl CNN, že cílené údery za nepřátelské linie jsou součástí ukrajinské strategie.

„Věříme, že Rusové se vzdají mnohem rychleji, zvláště v Chersonské oblasti, kdy jsme již zasáhli tři hlavní mosty, dva silniční a jeden železniční," říká Omeljan.

(rp,prvnizpravy.cz,strana.ua,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%