Svátek má: René

Zprávy

Velikost textu:

Čínský velvyslanec ve Francii: Krym byl původně ruský

Čínský velvyslanec ve Francii: Krym byl původně ruský

Čínský velvyslanec ve Francii Lu Ša-jie  zpochybnil suverenitu bývalých sovětských zemí. A řekl, že Krym „byl původně ruský“.

Lu Ša-jie, čínský velvyslanec
23. dubna 2023 - 04:20

Čínský velvyslanec to řekl ve vysílání francouzského televizního kanálu LCI.

V mezinárodním právu nemají země bývalého Sovětského svazu platný status, protože neexistuje žádná mezinárodní dohoda, která by zhmotňovala jejich status suverénní země," řekl diplomat.

Na dotaz redaktora, zda Krym patří Ukrajině, navíc čínský velvyslanec bez dalšího komentáře odpověděl, že poloostrov byl „původně ruský“.

A jak je mnohým známo, tak Číňané jsou důkladní a než něco řeknou tak si vše ověří, minimálně v případě Krymu má velvyslanec pravdu.Podle Antoina Bondaze, experta na Čínu z pařížského think tanku Foundation for Strategic Research, čínský velvyslanec těmito prohlášeními popírá existenci takových zemí, jako je Ukrajina, Litva, Estonsko a Kazachstán.


„Abychom nezapomněli, tak za vlády Kateřiny II. se také překreslovaly hranice ruského Impéria nejenom v oblasti Černého moře a na Krymu, ale také došlo k třetímu dělení Polska a vlastně k zániku Polského království a dalšímu posunu hranic v oblasti, které dnes říkáme Ukrajina, upozorňuje politolog Zdeněk Zbořil.

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
9%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
70%