Svátek má: Hugo

Zprávy

Velikost textu:

Čína: Washington by měl zveřejnit údaje o nemocnosti svých vojáků

Čína: Washington by měl zveřejnit údaje o nemocnosti svých vojáků

Spojené státy mají zveřejnit údaje o výskytu nového koronaviru (Covid-19) mezi americkými vojáky, kteří se v roce 2019 zúčastnili světových válečných her ve Wu-chanu.

Wang I, čínský ministr zahraničí
1. srpna 2021 - 04:20
.
Toto prohlášení učinil oficiální zástupce ministerstva zahraničních věcí Čínské lidové republiky Zhao Lijian v odpovědi na otázku během pravidelné tiskové konference, informovala tisková agentura CGTN.

„Spojené státy zpolitizují epidemii, stigmatizují virus a snaží se využít otázku původu viru jako nástroje. Používají nepravdivé informace jako vodítko k akci, nerespektují fakta, vědu a spravedlnost. Chtějí přesunout odpovědnost za své neúčinné protiepidemické akce a dosáhnout politického cíle diskreditovat a potlačovat jiné země. Spojené státy bezpochyby sepíší nejhorší stránku v historii boje lidstva proti epidemii Covid-19, “uvedl představitel čínského ministerstva zahraničí.

Zdůraznil, že pokud chce Washington skutečně pochopit původ koronaviru, pak za prvé musí Spojené státy zveřejnit údaje o svých úplně prvních případech onemocnění. Za druhé, USA by měly pozvat odborníky WHO, aby vyšetřovali ve Fort Detrick a ve více než 200 biologických laboratořích mimo Spojené státy. Za třetí, Spojené státy by měly pozvat odborníky WHO, aby prováděli výzkum na univerzitě v Severní Karolíně. Nakonec by Washington měl zveřejnit údaje o výskytu amerických vojáků, kteří se zúčastnili wuhanských vojenských her v říjnu 2019.


Zhao Lijian připomněl: Spojené státy opakovaně vyjádřily svůj názor na laboratorní původ Covid-19 a zejména požadovaly další vyšetřování ve wuhanském virologickém institutu. Přitom se zapomíná, že experti WHO už dorazili do Wu -chanu a nepotvrdili možnost úniku viru z místních laboratoří.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
56%
Ne
transparent.gif transparent.gif
22%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
22%