Svátek má: Adolf

Zprávy

Velikost textu:

Čína použila proti Americe metodu „Šojgu“!

Čína použila proti Americe metodu „Šojgu“!

Po provokativní návštěvě předsedkyně Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiové na Tchaj-wanu Peking podle ruských médií použil proti Pentagonu metodu „Šojgu“.

Ilustrační foto
7. srpna 2022 - 06:20

Nejvyšší představitelé čínské armády tento týden nereagovali na několik telefonátů od svých amerických protějšků uprostřed krize v Tichomoří, kterou vyvolala návštěva předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové na Tchaj-wanu, potvrdily tři dobře informované zdroje blízké americké administrativě.

V době, kdy čínské ozbrojené síly pokračují v odpalování bojových raket v manévrech námořnictva a letectva ve vodách kolem Tchaj-wanu, ignoruje Peking výzvy amerického ministra obrany Lloyda Austina a náčelníka Sboru náčelníků štábů Americká armáda, generála Mark Milley, uvádí portál Politico , zatímco ruská média dávají paralelu  s hodnocením, že Peking vůči Washingtonu aplikoval metodu , kterou kdysi uplatňovala Moskva, přesněji ruský ministr obrany Sergej Šojgu.

Připomeňme, že na konci dubna si americké vojenské oddělení stěžovalo, že se několik týdnů nemůže spojit s ruskými kolegy.

„Snažíme se týdny, nemají zájem,“ stěžoval si na brífinku novinářům zástupce Pentagonu.

Čína v pátek oznámila, že pozastavuje oficiální komunikaci mezi vysokými americkými vojenskými veliteli a také rozhovory o námořní bezpečnosti. Čínské ministerstvo zahraničí také oznámilo, že pozastavilo výměnu informací s Washingtonem o boji proti přeshraniční kriminalitě a obchodu s drogami.Pak se světová média dozvěděla zprávu, že Peking odmítl jednat s americkým ministrem obrany Lloydem Austinem a předsedou Sboru náčelníků štábů Markem Milleym. Faktem je, že Pentagon nemůže dosáhnout Číny, uvádí Politico.

Podle médií „vysocí čínští vojenští představitelé tento týden nereagovali na četné výzvy svých amerických kolegů“ kvůli provokaci předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové, která  i přes všechna varování z Číny letěla na Tchaj-wan.

Randy Shriver, vysoký představitel Pentagonu, vysvětlil v rozhovoru pro Politico, co se děje.

Pokud čínská armáda bude jednat agresivněji v bezprostřední blízkosti amerických sil, budeme tyto komunikační mechanismy potřebovat ještě více, abychom mohli poskytnout bezpečné operační prostředí,“  řekl Shriver, který byl nejvyšším představitelem Pentagonu pro politiku USA v Asii. v Trumpově administrativě.


Shriver poukazuje na to, že američtí vojenští vůdci se snaží udržovat otevřené komunikační linky i s potenciálními protivníky, jako je Čína, aby zabránili incidentům a chybným úsudkům, které by mohly přerůst v otevřený konflikt.

Podle poslední informace čínská armáda zahájila další cvičení ostré střelby. Budou se konat od 6. do 15. srpna v jižní části Žlutého moře.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)Jste spokojeni s výsledky voleb do Evropského parlamentu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
27%
Ne
transparent.gif transparent.gif
63%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
10%