Svátek má: Jarmila

Zprávy

Velikost textu:

Blížící se vlna uprchlíků z Afghánistánu: Magické slovo „azyl“

Blížící se vlna uprchlíků z Afghánistánu: Magické slovo „azyl“

Postup Talibanu ohrožuje novou vlnu uprchlíků z Afghánistánu. Tisíce Afghánců se každý den seřadí v pasové kanceláři v Kábulu, aby obdržely potřebné dokumenty k azylové cestě, která by měla přednostně končit v Německu.

Ilustrační foto
13. srpna 2021 - 04:20

Miliony Afghánců by potenciálně mohly spěchat do Evropy a velká část možná skončit v Německu.

První letová fáze pravděpodobně skončí v prvním bezpečném stavu poblíž Afghánistánu, tj. v Turecku. Odtamtud budou probíhat masivní pokusy dostat se do Evropy nebo EU, částečně s podporou převaděčů a nevládních organizací, kteří také organizují další cestu do požadované azylové země: „Vydejte se na pěší túru desítkami bezpečných zemí, abyste se dostali do země, kterou si vyberete“!


Každý, kdo dorazil k německým hranicím a je zastaven pohraničními úředníky, potřebuje rozumně srozumitelně vydechnout azyl „kouzelné slovo“, přestože osoba, která si přeje vstoupit, již dříve překročila několik bezpečných třetích zemí. „Magické slovo“, které se používá zejména od roku 2015 a které vedlo k nezákonnému masovému vstupu, nyní také dorazilo do „mainstreamu“ s ohledem na blížící se vlnu uprchlíků z Afghánistánu.

Níže jsou ukázky z názorového článku na Welt.de

Afghánistán bude opět zemí Talibanu . Je možné, že se lidé z doby kamenné, vybaveni mobilními telefony a kalašnikovy, poučili z minulé války a budou se držet zahraniční politiky. Každopádně je jasné, že svůj náboženský fanatismus neukřivdí tolik, jako svou touhu po vraždě.

Z tohoto důvodu nemělo ministerstvo zahraničí jinou možnost, než považovat situaci v Hindúkuši za extrémně nebezpečnou. Toto přehodnocení zase nutí ministerstvo vnitra pozastavit lety určené k deportaci afghánských pachatelů . Od nynějška si musí odpykat trest v německých věznicích. V zemi pak zůstanou, dokud se situace v Afghánistánu nezmění. Jinými slovy: Pravděpodobně svůj domov během života neuvidíte.

[…] V článku 16a základního zákona přiznává Spolková republika právo na politický azyl. Základní zákon je skála, na které stojí svobodný stát Spolkové republiky. Zrušení nepopulárních částí ústavy by dříve nebo později tuto svobodu ohrozilo. Součástí dědictví Západu je také soucit.Neznamená to však, že hranice jsou nyní otevřené všem lidem, kteří opouštějí Afghánistán. Většina z nich přichází po souši a musí projít bezpečnými zeměmi. Takže budoucí uprchlíci nemají zákonné právo vstoupit do Německa pomocí kouzelného slova azyl, pokud do Evropy jdou přes bezpečné třetí země. [...]

Základní zákon je pevný jako skála, což je pravděpodobně to, co v současnosti vidí jinak politici, kteří omezují základní práva občanů.

(rp,prvnizpravy.cz,politikstube, diewelt,foto:arch.)Nejčtenější

Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
34%
Ne
transparent.gif transparent.gif
66%