Svátek má: Bernard

Zprávy

Velikost textu:

Bílý dům nepotvrdil převod systému Iron Dome na Ukrajinu

Bílý dům nepotvrdil převod systému Iron Dome na Ukrajinu

Tisková mluvčí Bílého domu Jen Psakiová nepotvrdila informace o dodávkách systémů protiraketové obrany Iron Dome na Ukrajinu. Odkázala však na nedostatek informací.

Jen Psakovái, tisková mluvčí Bílého domu
16. září 2021 - 04:20

Psakiová se dotkla systému protiraketové obrany na briefingu 15.září, který byl vysílán na YouTube.

Deník Politico dříve napsal, že několik členů amerického Kongresu navrhovalo dodatek k návrhu zákona o obraně na rok 2022, který stanoví prodej nebo převod nových systémů protivzdušné a protiraketové obrany na Ukrajinu. Mezi nimi byla baterie Iron Dome.

„Potřebuji si tyto informace ověřit u členů svého týmu. Řekli jsme, že poskytneme další pomoc, až se schůzka uskuteční (prezidenti Joe Biden a Vladimir Zelenskij). Pokud jde o konkrétní informace, musím se poradit se svým týmem, “opakovala Psakiová znovu na briefingu.

Tuto zprávu komentoval telegramový kanál „Politika“ země.


„Ve skutečnosti ještě nebylo učiněno žádné rozhodnutí. Soudě podle článku v Politico (to byl původní zdroj) existují pouze změny v návrhu zákona o obraně na příští rok, který navrhuje převést systémy protiraketové obrany a protivzdušné obrany v roce služba s americkou armádou na Ukrajině. že systém „Iron Dome“ lze přenést, protože sami Američané to nepotřebují. Ale, opakujeme, ještě nebyla učiněna žádná konečná rozhodnutí. Obě komory Kongresu musí stále hlasovat pro účet, “píše kanál.

(rp,prvnizpravy.cz,strana, foto:arch.)