Svátek má: Andrea

Zprávy

Velikost textu:

Bilderberg se po dvouleté pandemické přestávce znovu schází osobně

Bilderberg se po dvouleté pandemické přestávce znovu schází osobně

 „Bilderbergers“ jsou zpět v plné síle. Po pandemické dvouleté přestávce je elitní globální summit znovu oživen v bezpečnostně nabitém hotelu ve Washingtonu DC.

Henry A. Kissinger, účastník Bilderbergu už od roku 1957
8. června 2022 - 06:20

Seznam významných hostů zahrnuje šéfy NATO, CIA, GCHQ, Národní bezpečnostní radu USA, dva evropské premiéry, slušná dávka technologických miliardářů a Henry Kissinger, uvádí The Guardian .

Bilderbergers se scházejí již 70 let a jsou považováni za nejtajnější setkání na světě. Washingtonské konferenci, válečné radě na vysoké úrovni, předsedá generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

V roce 2019, kdy se Bilderbergers naposledy sešli, konference začala tématy „Stabilní strategický řád“ a „Co dál s Evropou?“ Letos však program zavání chaosem a krizí. Na prvním místě programu je děsivý bod „Globální přeskupení“ následovaný „Výzvami pro NATO“, z nichž největší je zjevně Ukrajina.


Washingtonská konference je válečná rada na vysoké úrovni v čele s generálním tajemníkem NATO, veteránem Bilderbergu Jensem Stoltenbergem. V luxusním hotelu Mandarin Oriental se k němu připojí ukrajinská velvyslankyně ve Spojených státech Oksana Markarová a generální ředitel Naftogazu, ukrajinské státní ropné a plynárenské společnosti.

Na summitu se sešla řada expertů z Ruska a Ukrajiny, včetně náměstkyně ministra obrany pro mezinárodní bezpečnostní záležitosti Celeste Wallanderové a bývalé zástupkyně poradce pro národní bezpečnost Nadii Schadlowové, která má místo v elitním řídícím výboru Bilderbergu.

Konferenční místnost je vybavena videoobrazovkami pro plaché „hodnostáře“, aby se mohli virtuálně zúčastnit, a je velmi pravděpodobné, že ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij v tričku přednese svůj příspěvek. Jen několik dní předtím se Zelenskij setkal s Bilderbergerem a agentem americké tajné služby Alexem Karpem, který řídí Palantir, nechvalně známou společnost pro sledování a analýzu dat financovanou CIA.Mnozí ho považují za starší, méně okázalý Davos, který každoročně pořádá Světový ekonomický fond. Tyto dvě události mají některé věci společné: letošní konference se zúčastnili tři správci WEF a Klaus Schwab, krutý strůjce Davosu, je bývalým členem řídícího výboru Bilderbergu. Jeho „Velký reset“ je středem zájmu washingtonské konference, přičemž ústředním bodem programu je „narušení globálního finančního systému“.
Konference znepokojuje některé etiky, protože politici se zapojují do rozhovoru o „energetické bezpečnosti a udržitelnosti“ s generálními řediteli ropných gigantů BP, Shell a Total. Dalším tématem je „zdraví po pandemii“ s generálními řediteli společností Pfizer a GlaxoSmithKline uzavřenými s investory z Wall Street a bez pozornosti tisku několik dní.


A samozřejmě mentor Klause Schwaba, Henry Kissinger, bude mít místo v hotelovém baru. Neuvěřitelné, ale Kissinger (99) je u Bilderbergů od roku 1957.

Princ z Realpolitik byl ideologickým kmotrem Bilderbergerů odjakživa. Nedávno napsal knihu s členem řídícího výboru Bilderberg Ericem Schmidtem, bývalým generálním ředitelem Google, nazvanou The Age of AI , a letošní washingtonská konference je plná osobností umělé inteligence, od Yanna LeCuna z Facebooku až po Demise Hassabise z DeepMind.

(rp,prvnizpravy.cz,freiwelt,foto:arch.)

43 - 9274490247 / 0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ6201000000439274490247 
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Je řešením krize demise současné vlády?

Ano
transparent.gif transparent.gif
37%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
30%