Svátek má: Milena

Zprávy

Velikost textu:

Berlusconi: Chybí šéf, musím se vrátit na hřiště!

Berlusconi: Chybí šéf, musím se vrátit na hřiště!

Případ Morisi poškozuje Salviniho i Ligu, snad od pondělí budu moci pokračovat v práci v Římě. Chci znovu spustit stranu a sjednotit středopravici, která má potíže, je nedostatek lídrů a dokonce i státníků, říká Silvio Berlusconi

Silvio Berlusconi
30. září 2021 - 10:31

„Jsem v pořádku, mám se velmi dobře a jsem připraven se vrátit na hřiště," říká předseda strany Forza Italia.

„Celá italská politika má potíže kvůli nedostatku skutečných vůdců, řeknu více chybí v celé světové politice. Podívejte se, co se děje v Evropě, hlavně v Německu, kde nikdo nevyhrál a Scholz sestavuje novou vládu. Ale znám ho dobře a ujišťuji vás, že je politikem nevelkých schopností. Po 16 letech Angely Merkelové je příliš „malý“ na to vést velkou zemi, jako je Německo, “ pokračuje Berlusconi.

Ruský prezident Vladimir Putin je jediným vynikajícím lídrem na mezinárodní scéně, uvedl bývalý italský premiér Silvio Berlusconi, když v rozhovoru pro list La Stampa komentoval politickou situaci v Německu.


Připomeňme, že Silvio Berlusconi oslavil 29. září 85. narozeniny. Ruský prezident Vladimir Putin mu po telefonu poblahopřál, přičemž vyzdvihl jeho velký osobní přínos k rozvoji rusko-italských vztahů, a popřál mu hodně zdraví a prosperity.

„Nedávno mi zavolal můj přítel Putin, aby mi poblahopřál. Řekl jsem mu následující: „Vladi, ty mě znáš a já jsem upřímný, jsi jediný vynikající vůdce na světě. Smáli jsme se, ale nežertuji, to je pravda,“ dodal Berlusconi.

(rp,prvnizpravy.cz,lastampa,foto:arch.)