Svátek má: Václav

Zprávy

Velikost textu:

Americký prezident začal vyhrožovat Muskovi. Kvůli Twitteru

Americký prezident začal vyhrožovat Muskovi. Kvůli Twitteru

Nejbohatší muž planety Elon Musk si koupí Twitteru zadělal na více starostí, než si udělal radosti. Po cenzuře dychtiví demokraté v čele s Joe BIdenem už začali vyvíjet politický tlak. 

Elon Musk
12. listopadu 2022 - 13:02

Miliardář Elon Musk na sebe v poslední době opakovaně upoutal pozornost, jednak tím, jak razantně vstoupil do řízení Twitteru, který před časem koupil, mimo jiné zaměstnancům zakázal pracovat na home office, ale také tím, že otevřeně vstoupil do volebního klání v USA a jasně podpořil dnes opoziční republikány. 

A prezident Joe Biden, který vzešel z demokratické strany, si chce na Muska posvítit. Prý kvůli investicím ze Saúdské Arábie.

Poté, co Musk převzal kontrolu nad Twitterem, začal okamžitě rozdávat výpovědi dosavadním členům vedení společnosti. I řadovým zaměstnancům vzkázal, že se musí připravit na „těžké časy“, což mimo jiné bude pode Muska znamenat, že je konec práce z domova. 

„Cesta, která je před námi, je náročná a bude vyžadovat intenzivní práci, abychom uspěli,“ napsal Musk ve svém oběžníku zaměstnancům. A v samostatném e-mailu pak Elon Musk dodal, že v příštích několika dnech je absolutní prioritou nalezení a pozastavení všech ověřených „botů/trollů/spamu." 


O Muskovi se před převzetím Twitteru vedla debata i kvůli jeho pohledu na Ukrajinu. Miliardář dal sice ukrajinské armádě zcela k dispozici satelitní systém Starlink, který se od jara stal zcela klíčovým zdrojem informací, ale na podzim naznačil, že by se vláda USA měla více podílet na nákladech jeho provozu. Tato výzva zazněla poté, co Musk vyjádřil názor, že by obě strany ukrajinské války měly usilovat o vzájemnou dohodu a to že obnáší i ústupky ze strany Ukrajiny.

Musk na sebe ale upoutal pozornost ještě jednou věcí. Američany otevřeně vyzval k volbě republikánských kandidátů do Sněmovny i reprezentantů do Senátu. Z demokratické strany vzešlý prezident USA Joe Biden si kvůli tomu chce na Muska posvítit.

Britský The Guardian v toto souvislosti upozornil, že do společnosti Twitter investičně vstoupili Saúdové a z amerického Senátu zaznívají obavy, zda saúdská královská rodina nevyužije informace z Twitteru k potírání domovské opozice.

„Vzhledem k tomu, že saúdský režim v minulosti věznil své kritiky, nasadil na Twitter špiona a brutálně zavraždil novináře z Washington Post, musí být saúdskému režimu zablokován přístup k informacím o účtech na Twitteru, přímým zprávám a dalším údajům, které by mohly být použity k identifikaci politických oponentů nebo k potlačení kritiky královské rodiny,“ uvedl demokratický senátor Ron Wyden.

Také jsme psali:

The Guardian však také upozorňuje, že Elon Musk je v tuto chvíli jediným šéfem Twitteru a nevypadá to, že by vláda v Rijádu měla na chod firmy nějaký vliv.

Deník Washington Post tento týden informoval, že američtí úředníci zvažují, zda zahájit formální vyšetřování Muskova nákupu a s odvoláním na osobu obeznámenou s touto záležitostí uvedl, že ministerstvo financí kontaktovalo společnost Twitter, aby se dozvědělo více o důvěrných dohodách, které Musk uzavřel se zahraničními investory.

Amerika zažívá něco podobného jako tady my s policejními aktivitami stylu "Stb" pod taktovkou šéfa STAN a ministra vnitra Víta Rakušana či cenzurních nátlaků přímo od premiéra Petra Fialy. Jen v o něco větším měřítku. Lze jen doufat, že zdravý rozum zvítězí a svoboda slova a projevu bude uchována!

(bah, prvnizpravy.cz, foto: youtube)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%