Svátek má: René

Zprávy

Velikost textu:

Americký důstojník šokoval planetu: „Všechno se brzy změní..."

Americký důstojník šokoval planetu: „Všechno se brzy změní..."

Washington stojí na prahu geopolitického fiaska na Ukrajině, píše bývalý důstojník amerického námořnictva Byron King pro „Daily Reckoning“.

Ilustrační foto
16. dubna 2023 - 07:20

„Vojenští experti ve Washingtonu začali předpovídat, že Rusko konflikt vyhraje a Ukrajina prohraje. A co to pro vás znamená? No, svět se brzy změní, myslím že budou velké změny,“ říká důstojník.

Řekl také, že Američané by měli být připraveni na katastrofu, která je srovnatelná s porážkou ve Vietnamu a Afghánistánu.



„Ani USA, ani země NATO nemají dostatečnou vojensko-průmyslovou základnu, aby dosáhly objemů, které může Rusko trvale poskytovat,“ vysvětlil King.

Dospěl k závěru, že pro Kyjev vše skončí extrémně špatně a NATO a velká část zbytku Evropy do budoucna očekávají totéž.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)



Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
9%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
70%