Svátek má: Václav

Zprávy

Velikost textu:

AgoraVox: Russia Today: Nové Radio-Londýn?

AgoraVox: Russia Today: Nové Radio-Londýn?

V době války je cenzura vhodná, stejně jako propaganda. Je tomu tak už od průmyslové revoluce, píše  Jean de la Beauce na stránkách francouzského webu AgoraVox a pokračuje v komentáři.

Z pařížské demonstrace
17. října 2022 - 09:01

Doplatila na to ruská zpravodajská stanice RT (Russia Today), zakázaná v západní Evropě od začátku ukrajinského konfliktu To bylo dobré, řekli naši „primitivové“, ale znovu se přenesl zájem  na demonstrace žlutých vest, protihygienických propustek, nespokojených lidí, o kterých naše oficiální média nesdělila, že je musíme poslouchat s ústy a ušima dokořán, pod trestem, že budeme jinak označeni jako „spiklenci“.

Od černobylského mraku, který se zastavil na našich hranicích, až po výhody anti-covidových vakcín, to musí dobrý občan naslouchat bez odporu, protože naši novináři jsou vzory morálky a integrity. Ačkoli...

Když jste stejně jako já dvakrát chytili covid-19 navzdory třem očkováním, máte právo pochybovat o serióznosti lidí odpovědných za naši ochranu z hlediska zdraví. Tomu se říká kritické myšlení, právo na inteligenci, které se (v zásadě) učí ve škole. Nic společného s paranoiou a „spiknutím“, pokud za takové nepovažujete lidi, kteří za okupace poslouchali Radio-Londres, protože Pétain, Vichy a jejich rádia představovaly zákonnost té doby a bylo zakázáno získávat informace jinde.

Dobře. Kontext je jiný. Od začátku rusko-ukrajinského konfliktu se ale rozmohla cenzura a dezinformace. Natolik, že demonstrace proti válce, proti NATO, proti bludům předsedkyně bruselské komise (Uršuly) a Macrona, proti neuvěřitelným energetickým omezením, která přijdou s rizikem výpadků elektřiny tuto zimu (neslýchané ve Francii od roku 1945) s možným příchodem energetického průkazu, jsou čistě a jednoduše ignorovány našimi demokratickými médii.


Lepší, když o tom mluví ruská média. A přesto v sobotu 8. října 2022 pochodovaly Paříží tisíce lidí, stále v lhostejnosti našich „vládců“ informací:Toto video je ve skutečnosti z Odysee, kde RT stále může předávat informace v angličtině. Na rozdíl od tvrzení France-inter zde není nic špatného, žádné výzvy k válce, žádná omluva pro Putina, žádné zpochybňování masakrů; je to jako Euronews.  Tak kde je problém ?

Od začátku je třeba přiznat, že Putin je reinkarnací Hitlera. Je to krvežíznivý despota, „který si užívá utrpení, které způsobuje druhým“ . Chce 3. světovou válku, chystá se nás zlikvidovat jadernými zbraněmi, podnítil Rusy k nenávisti (mimochodem, kde jsou jeho divize SS a SA?). Je to „aspergerův autista“ bez emocí. Ukrajinci jsou všichni milí odpůrci, včetně jejich prezidenta a jeho off-shore účtů. Kromě toho jsme se dozvěděli, že existují milí nacisté (azovská komanda, která od roku 2014 na Donbasu obtěžují rusky mluvící), že Putin svou armádu nikdy nezastaví, že napadne Finsko a Polsko...

Promiňte, ale pokud konzumujete všechny ty hloupé, reduktivní spiely o ruské moci a příčinách konfitování, aniž byste reagovali, váš mozek mohl být poškozen nadměrným užíváním dolipranu a antidepresiv.Nebuďme naivní. Putin není svatý muž, je to především státník vycvičený v bývalém SSSR. Není o nic zkorumpovanější a bezbožnější než ukrajinští oligarchové a pochybný Zelenskij. Válečné zločiny byly spáchány Rusy a zdůrazňovány v našich médiích. Ale ani slovo o těch, které spáchali Ukrajinci předtím proti separatistům. A ne, nemá zájem napadnout západní Evropu, navíc by na to neměl sílu: není to ani Hitler, ani Stalin.

Dost dezinformací. Máme právo soutěžit, reflektovat, svobodně se informovat. Když ve Francii začneme získávat informace na Radio-Londres nebo RT, je v našich médiích vnitřní problém. Dost konspirací, dost pokrytectví: Ano svobodným a transparentním informacím.

Autor Jean de la Beauce, učitel dvacet osm let a komunitní aktivista. Gaullista, propaguji republikánský, suverénní a sociální patriotismus. Národ jako hráz proti liberální mafii. Křesťanství pro solidaritu a bratrství. Odmítám všechny formy totality. Lituji atmosféry cenzury v kontroverzních sociálních otázkách... odmítnutí debaty znamená odmítnutí posouvat věci kupředu a sloužit demagogům.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%