Svátek má: Miloš

Sport

Velikost textu:

České ragbistky potěšily skvělou hrou. Česko-Finsko 39:12

České ragbistky potěšily skvělou hrou. Česko-Finsko 39:12

Po Švédsku bylo Finsko druhým skandinávským ženským týmem, který  byl soupeřem  české ženské  ragbyové reprezentace v evropské soutěži Women's Trophy 2021/22. První listopadovou sobotu  se v Praze na hřišti Tatry Smíchov hrál jako součást ragbyového dne coby první z dvojutkání  duel žen  Česko -  Finsko. 

Sara Lea Exnerová, když se rozeběhla, tak hodně zaměstnala finskou obranu
7. listopadu 2021 - 10:10

Češky na stadionu Tatry Smíchov začaly velmi důrazně a tak, kdo přišel později, neviděl dvě z celkových sedmi českých pětek, neboť už v desáté  minutě po dvou rychlých pětkách domácí ragbistky vedly 12:0. Finky se z úvodní nálože, kterou odpálilo  domácí ženstvo podle  hodinek  krátce hodinu před polednem, probíraly jen pomalu a zvolna.

Ragbistky ctící bílou vlajku s modrým křížem prostě v Praze zaspaly, ale nutno poznamenat, že brzo hru  vyrovnaly. Poločas skončil 17:7 a tak v té době nebylo ještě o vítězkách jasno.

Naštěstí českým ragbistkám vyšel další nástup ten do druhé půle. Vyznamenala se přitom
Alžběta Sůsová, která se na vlastní polovině prudce rozběhla od čáry, která bývá  nalajnována dvaadvacet metrů před  brankovištěm, aby následně přešla okolo několika protihráček a zastavila se až ve finském brankovišti.


Tři ze sedmi pětek národního týmu položila útočnice Julie Doležilová hrající překvapivě v rojnickém dresu s číslem 1 na zádech. 

Jak říkám ...

"Bylo vidět, že oproti Švédsku jsme hráli mnohem týmověji. Myslím ale, že celý tým jde výš a výš," uvedla pro unijním web teprve osmnáctiletá hráčka Julie Doležilová.

"Měli jsme trochu problém s disciplínou, bylo na nás příliš trestňáků, ale děvčata nakonec zápas zvládla," zhodnotil utkání trenér ženského výběru Petr Pořízek.

"Předpokládám, že se vám stejně jako divákům, kteří nám přišli fandil, utkání líbilo a nebude nepatřičně komentovat naše dresy," podotkla důrazně kapitánka českého týmu Petra Křiklánová na adresu autora článku uvedeného  na webu cekeragby.cz. 

Všímněte si, že u tohoto článku není uvedený žádný provokační názor autora článku, jako tomu bylo v případě informace  o utkání ve Švédsku, i když i v Praze český tým byl   v dresech zabarevných  s tmavě a světlemodrými pruhy  finštější než samotné Finky. 

Reprezentační výběr žen Česka  by měl letos odehrát ještě zápas ve Švýcarsku a to 13. listopadu  2021 s tamějšími reprezentantkami. Možná je dobré vědět, že ze skupiny Women's Trophy 2021/22 postoupí do nejvyšší úrovně Champioship jen vítěz skupiny. Zatím je favoritem neporažené  Švédsko. To už vedle Česka totiž porazilo i Finsko. Švýcarky ještě s nikým nehrály.


  Praha   6. listopadu  2021

      Ragby                                                                                        Women's Trophy 2021/22

Česko - Finsko 39:12 (17:5)

Pětky 7:2  * Body:  Doležilová 19, Nováková, Susová, Čuprová a Bathová (všichni po pěti) - Lopenem a Pohjanheimo obě po pěti, Soiluva 2 * Rozhodovala Wunsch (Rakousko).

Aktuální tabulka


Švédsko       2     2     0     0     55:22         9
Česko           2     1     0     1     51:43         5
Finsko           2     0     0     2     22:63        0
Švýcarsko     0     0     0     0     0 : 0          0

Ceskeragby.cz napsalo rovněž ...Češky v Norrkopingu prohrály v ragby XV. se Skandinávkami. Švédsko - Česko 31:12

(Petr Skála pro prvnizpravy.cz a pro SportovniListy.cz, cekeragby.cz, foto: Petr Skála)