Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Vánoční smrk pro Staroměstské náměstí přijede z Ústeckého kraje

Vánoční smrk pro Staroměstské náměstí přijede z Ústeckého kraje

Z celé republiky zaslali lidé tipy do soutěže Hledá se strom, kterou vyhlásil organizátor vánočních trhů v Praze, společnost Taiko, letos už po dvanácté. Přišlo celkem 26 tipů a vybrán byl smrk z vesničky nedaleko České Kamenice v Ústeckém kraji.

Ilustrační foto
8. listopadu 2022 - 12:30

Smrk ztepilý má výšku zhruba 25 metrů a rostl 58 let. Podle předběžné zprávy dendrologa je strom v pořádku. Kácení, převoz a následné zdobení bude již tradičně v režii společnosti Technologie hlavního města Prahy.

„Na základě víceleté zkušenosti už víme, že se jedná o logisticky velmi náročnou akci. Jsme ale zároveň rádi, že máme tu čest se na ní podílet a je to jeden z nejprestižnějších úkolů pro naši společnost. Když pak strom poprvé rozsvítíme a pozorujeme rozzářené oči kolemjdoucích, víme, že to za tu snahu několika desítek našich lidí a partnerů stálo,“ říká Tomáš Jílek, předseda představenstva společnosti Technologie hlavního města Prahy.Pokud vše půjde podle plánu, strom by se měl rozsvítit na Staroměstském náměstí v Praze v sobotu 26. listopadu 2022, kdy také začnou Vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí.

Informoval Magistrát hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.mhmp)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%