Svátek má: Andrea

Regiony

Velikost textu:

V Praze 9 hořel automobil na elektropohon, plameny zasáhly interiér

V Praze 9 hořel automobil na elektropohon, plameny zasáhly interiér

Krátce po druhé hodině ranní 1.ledna 2023 zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči v ulici Na Balkáně v Praze 9 u požáru osobního vozidla na elektropohon (SMART).

Požár osobního vozidla na elektropohon
3. ledna 2023 - 12:30

Při příjezdu první jednotky bylo vozidlo zasaženo plamenným hořením v plném rozsahu v oblasti interiéru. Hasiči nasadilI jeden vodní proud a zasahovali v dýchací technice.

Po uhašení vozidla hasiči kontrolovali termokamerou stav baterie vozu, která byla nestabilní. Velitel tedy rozhodl a nasazení hasicího zařízení COBRA, které narušilo plášť baterie a ochladilo její vnitřní část. V sedm hodin ráno byla provedena poslední kontrola teploty baterie a zásah byl ukončen.

Škoda byla odhadnuta na několik stovek tisíc korun, příčinu požáru šetří hasičský vyšetřovatel spolu s PČR (pravděpodobně nesouvisí se zábavní pyrotechnikou).

Pražští hasiči nezasahovali během silvestrovských jen u požárů

Při požáru bytu v Praze 11 bylo evakuováno 18 osob
Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pondělí 2. ledna 2023 od 14:49 hodin v ulici Divišovská v Praze 11. Hořel tam notebook v bytě panelového domu. Hasiči požár rychle lokalizovali a odvětrali bytovou jednotku.

Během zásahu bylo evakuováno 18 osob, požár poškodil vybavení bytu a jeho stěny a strop. Příčina požáru je v šetření, plameny napáchaly škodu 50.000 korun.

Prazskenovinky.cz informoval Martin Kavka, tiskový mluvčí HZS hl.m. Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:hzs praha)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
74%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
12%