Svátek má: Zina

Regiony

Velikost textu:

Silvestr a příchod Nového roku pohledem hasičů

Silvestr a příchod Nového roku pohledem hasičů

Během oslav příchodu Nového roku nebude HZS hl. m. Prahy navyšovat stavy výjezdových hasičů. Hasiči budou sloužit v běžných počtech na stanicích. Některé dobrovolné jednotky pak budou připraveny na svých zbrojnicích.

Zákaz petard
30. prosince 2022 - 12:30

S ohledem na zákaz používání zábavní pyrotechniky včetně lampionů štěstí na vybraných místech v Praze očekávají hasiči klidnější průběh než tomu bylo před několika lety.

Během loňských silvestrovských a novoročních oslav hasiči v Praze zasahovali u celkem 57 požárů způsobených zábavní pyrotechnikou. V prvních dvou hodinách roku to bylo 37 požárů. Jednalo se o hořící zbytky pyrotechniky, křoviny, odpady a plastové kontejnery.Místa zákazu používání pyrotechniky:
  • v památkové rezervaci v hlavním městě Praze;
  • na vodních tocích, na ostrovech v těchto tocích a na pozemcích sousedících s korytem vodních toků, a to v šířce do 50 metrů od břehové čáry;
  • v okruhu 250 metrů od zařízení poskytujících zdravotní lůžkovou péči nebo od domovů pro seniory anebo od domovů pro osoby se zdravotním postižením;
  • na přehradách, hrázích, vodních nádržích, jezech a zdržích a ve vzdálenosti do 50 metrů od nich;
  • na zvláště chráněných územích a ve vzdálenosti do 50 metrů od těchto území;
  • v přírodních parcích a ve vzdálenosti do 50 metrů od těchto parků;
  • ve vzdálenosti do 250 metrů od areálu Zoologické zahrady hlavního města Prahy, útulků pro zvířata a zařízení poskytujících veterinární pohotovost.

Na dodržování vyhlášky bude dohlížet Městská policie Praha i Policie ČR. Porušení vyhlášky podléhá správnímu trestu - ve správním řízení je možné uložit fyzické, právnické nebo podnikající fyzické osobě pokutu do 100 000 Kč. Na místě mohou policisté a strážníci uložit pokutu do výše 10 000 Kč.

Prazskenovinky.cz informoval Martin Kavka, tiskový mluvčí HZS hl.m. Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:praha)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
8%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
71%