Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Sehnal: Podnikatelé jdou za námi a vědí proč

Sehnal: Podnikatelé jdou za námi a vědí proč

Na základě několika vlastních výzkumů víme, že program naší Aliance pro budoucnost je označován jako nejlepší ze všech. Reakce respondentů jsou takové, že jsou překvapeni, jak se v mnoha věcech shodují s programem Aliance pro budoucnost.

Pavel Sehnal (APB)
10. září 2021 - 09:07
(Komerční sdělení)

Celá řada významných podnikatelů v regionech říká ve svém okolí, že se seznámili s projektem Aliance pro budoucnost a je to pro ně první volba. Jednak proto, že naši kandidáti jsou lidé z praxe, umí vše skvěle zformulovat a rozumí i právní návaznosti, co je potřeba udělat. My nenabízíme prázdná hesla, ale víme, co je potřeba udělat k tomu, aby se program přetavil v legislativu.

Obecně jako Aliance pro budoucnost říkáme, že bychom chtěli soukromému sektoru ulevit, protože státní sektor ho neúměrně svou spotřebou zatěžuje. Tam, kde to je možné, zjednodušit zákony, uvolnit celou řadu oblastí a to nejen ve věci zrychlení soudů, ale i zrychlení jakékoli licenční politiky.

Současná právní praxe je tak přebujelá, že každý nový zákon pro občana nebo pro firmu zakládá další novou povinnost. To je potřeba zrušit, odbyrokratizovat a deregulovat.


Funkce státu se musí významně změnit, zmenšit. Stát se má starat o základní funkce, jakými jsou především bezpečnost, doprava na nadregionální úrovni apod. To jsou funkce státu. Ve všech dalších oblastech říkáme jasné stop, tam už státu kompetence nepřísluší.

Stát by neměl podnikat, ale vytvářet rovnoprávné podmínky pro podnikatelský sektor. Stejně tak by stát neměl stavět byty apod. Tím se jen vytváří nezdravé konkurenční prostředí, protože stát má vždy levnější peníze, dlouhodobější zdroj a dokonce zdroje, které nemusí vracet. Aliance pro budoucnost stále říká, že převažovat musí tržní princip. Stát ať vytvoří podmínky, ale nechá na základě tržních principů věci zafungovat.

(red,regionalninovinky.cz,foto:pl)