Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Sehnal: Opasek si musí utáhnout stát, okrádá soukromníky na daních!

Sehnal: Opasek si musí utáhnout stát, okrádá soukromníky na daních!

Stát se stále víc zadlužuje a vládní představitelé i mnozí kandidáti hledají prostor k úsporám. Podle Pavla Sehnala z Aliance pro budoucnost ale chtějí šetřit na špatných místech. “Stát vykrádá soukromý sektor a kupuje si za to hlasy,” kritizuje.

Pavel Sehnal (APB)
10. září 2021 - 14:27

(Komerční sdělení)

Předvolební kampaň začíná vrcholit a opět se strany předhání v tom, jaké úspory budou prosazovat a na čem všem ušetří. “Co mě štve, že nikdo neříká, že úspory by měly nastat především na straně státu,” konstatuje předseda Aliance pro budoucnost.

„Jsme v období, kdy není čas na to, aby si opasky utahovali občané jako v 90. letech. Nastal čas k tomu, aby si konečně opasek utáhl stát!” sděluje důrazně.

Podle Sehnala panuje velká nespravedlnost ve výši platů. „Státní sektor tady vykrádá soukromý sektor, protože v současné době průměrný plat ve státním sektoru je 39 tisíc korun a v tom soukromém je o pět tisíc korun nižší. Skutečně zde nevidím žádný spravedlivý důvod, aby paní účetní někde na úřadě nebo ministerstvu měla o pět tisíc větší výplatu než účetní v soukromém sektoru,” má jasno.


„Platy učitelů jsou nyní ve výši 44 tisíc měsíčně. Neříkám, že učitelé mají mít nízké výplaty, ale na druhou stranu to vnímám jako velmi nespravedlivé vůči například paní ve výrobě, která chodí na třetí a čtvrtou směnu a také je to matka a dětmi a měla o 10 tisíc méně,” pokračuje důrazně.

Celé je to prý vykořisťování státu. „Je to nespravedlivé a je o tom, že stát vykrádá soukromý sektor a ty ukradené daně používá jenom za účelem zvyšování volebního potenciálu současné vlády. Opasek si má utahovat stát!” vyzývá Pavel Sehnal.

(red,regionalnovinky.cz,foto:pl)