Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Sehnal (APB): Stát musí zefektivnit trestání zločinů

Sehnal (APB): Stát musí zefektivnit trestání zločinů

Mezi zásadní témata Aliance pro budoucnost patří zefektivnění justičního systému, ovšem ne ve smyslu jak navrhuje pan Šlachta. Ten neustále opakuje, že “všechno vyšetříme”.

Pavel Sehnal (APB)
8. září 2021 - 12:30

(Komerční sdělení)

My si opravdu nemyslíme, že je dobrý nápad udělat z České republiky policejní stát. Dané složky mají fungovat kontinuálně a pokud se někde objeví nesrovnalost nebo průšvih, zaměřit se na to.

Podle jeho slov česká justice funguje dobře. „Čím více bude odpolitizovaná, tím lépe pro každého občana. Máme ale pocit, že následný výkon práva je mělký. Ve chvíli, kdy někoho odsoudí, ten se následně různě vykrucuje, nenastoupí k výkonu trestu nebo když má něco zaplatit, neplatí".Výkon práva chceme významně posílit. Jestli je někdo odsouzen, je potřeba trest vykonat. Stát musí použít všechny dostupné prostředky k tomu, aby právo vymohl.

Jsme tedy přesvědčeni, že potřebujeme především větší důslednost ve vyšetřování, ale i trestání násilných trestných činů. Policie funguje skvěle, ale je nutné se zaměřit právě na následné procesy poté, co si vše převezmou soudy.

(red,regionalninovinky.cz,foto:pl)