Svátek má: Statní svátek

Regiony

Velikost textu:

Přestavba sokolovny U Hrušky si vyžádá dodatečné stavební práce

Přestavba sokolovny U Hrušky si vyžádá dodatečné stavební práce

Po přestavbě vznikne nově z motolské sokolovny U Hrušky víceúčelový objekt s možností celodenního využívání. To si však vyžádá jak dodatek ke smlouvě o dílo se zhotovitelem, tak i dodatečné navýšení nákladů o cca 15 milionů korun.

Magistrát
7. dubna 2021 - 12:30

Celkové náklady na revitalizaci dřívější sokolovny tedy činí 95 milionů korun. Obojí v minulém týdnu schválila Rada hl. m. Prahy. Po dokončení rekonstrukce bude celý objekt U Hrušky i s příslušnými pozemky svěřen zřizovací listinou do správy Domu dětí a mládeže Praha 5, příspěvkové organizace hl. m. Prahy.

„Na pondělním jednání rady jsme schválili dokončení rekonstrukce objektu U Hrušky v pražském Motole. Jedná se o objekt dříve funkční sokolovny. Na základě participace v místě s ohledem na citlivost a potřeby místních v dané lokalitě došlo v průběhu rekonstrukce objektu ke změně jeho finálního užívání. Objekt přejde do správy Domu dětí a mládeže Prahy 5. Doufám, že se tam budou moci rozvíjet další generace mladých sportovců a objekt naváže na svoji historickou tradici Sokolovny," uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast majetku Jan Chabr.

Nový stavební zákon nemůže přinést zrychlení povolování staveb

„Jsem moc ráda, že léta nevyužívaný objekt bude zase sloužit občanům Motola. Je to zařízení, které místním citelně chybělo a těším se, až objekt dříve oblíbené sokolovny znovu ožije," dodává starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.

V Mladé Vožici zasedali radní ve věži

Prazskenovinky.cz informoval Vít Hofman, tiskový mluvčí Magistrátu hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:arch.mhmp)