Svátek má: Andrea

Regiony

Velikost textu:

Pražský středoškolský pohár v rybníkovém hokeji bude hostit Letná

Pražský středoškolský pohár v rybníkovém hokeji bude hostit Letná

Kluziště na Letenské pláni bude hostit Pražský středoškolský pohár v rybníkovém hokeji. Utká se v něm 16 pražských středních škol.

Ilustrační foto
18. ledna 2023 - 12:30

Přijít fandit neobvyklému hokejovému formátu je možné po dva hrací dny, a to 23. a 30. ledna vždy od 8:00 do 14:30 hodin.

Turnaj je rozdělen celkem do tří dnů, přičemž první kolo se odehrálo 16. ledna. V pondělí 23. ledna hráči na ledě odehrají kvalifikaci a 30. ledna se utkají v napínavém finále. Týmy jsou rozdělené do skupin po čtyřech týmech, každý hrací den se odehraje dvanáct zápasů. Zápas trvá půl hodiny, první vhození kotouče rozhodčí odpískají v 8:00 a poslední ve 14:00 hodin.

Rybníkový hokej je druh ledního hokeje, který se hraje na menším hřišti ve čtyřech hráčích proti čtyřem, a to bez brankářů. Hraje se na malé brány o šířce klasických 1,83 m, ale o výšce pouze 0,25 m. Pražský středoškolský pohár v rybníkovém hokeji je hokejový turnaj pořádaný na kluzišti na Letné určený pouze týmům středních škol.„Jsem moc rád, že se odboru školství, mládeže a sportu pražského magistrátu podařilo najít další skvělé využití pro naše kluziště. Zatímco pro míčové sporty nebo atletické soutěžení už existuje přehršel akcí pro středoškoláky, hokejových tolik není. Každý, i malý turnaj proto může pomoci propagaci hokeje, a to hlavně v mládežnických kategoriích tak, aby naše dvacítka vozila domů medaile ze světových šampionátů každý rok,” říká Vít Šimral, radní pro oblast školství a sportu.

Pro veřejné bruslení bude kluziště v hokejové dny otevřené až od 14:30 hodin.

Informoval Magistrát hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch) Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
73%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
13%