Svátek má: Zina

Regiony

Velikost textu:

Pražský primátor řeší situaci s uzavíráním poboček České pošty

Pražský primátor řeší situaci s uzavíráním poboček České pošty

Pražský primátor se dohodl s ministrem vnitra, jak řešit situaci s uzavíráním poboček České pošty.

Primátor Bohuslav Svoboda
7. dubna 2023 - 12:30

Primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda se sešel s ministrem vnitra Vítem Rakušanem a ředitelem České pošty Miroslavem Štěpánem, aby s nimi probral napjatou situaci kolem plánovaného uzavírání poboček České pošty. Schůzka se uskutečnila na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Jejím výsledkem je dohoda, která by měla přispět k uklidnění situace a ke zlepšení komunikace mezi Českou poštou na straně jedné a městy, obcemi i občany na straně druhé.

„Především bych rád ocenil rychlost a ochotu, s níž ministr vnitra Vít Rakušan reagoval na moji výzvu ke schůzce, která proběhla dnes v Poslanecké sněmovně a které se zúčastnil také ředitel České pošty Miroslav Štěpán. Dohodli jsme se na následujících krocích: během následujících tří týdnů budou představitelé České pošty intenzivně jednat se zástupci obcí, měst a jejich částí, jichž se plánované rušení poboček týká. Součástí této komunikace bude důkladné vysvětlování záměrů České pošty a jejich okamžitých i dlouhodobých dopadů na občany. S konkrétními závěry těchto jednání seznámí veřejnost společně ministr vnitra a ředitel České pošty – za účasti primátora hlavního města a dalších zástupců měst a obcí – a vysvětlí, jak by měla Česká pošta do budoucna pracovat, jaké funkce by měla plnit a jaké služby poskytovat,“ uvedl primátor Bohuslav Svoboda.

Jednání inicioval primátor Bohuslav Svoboda na základě oznámeného záměru České pošty, jeho možných dopadů na obyvatele hlavního města Prahy, mimo jiné seniorů a osob se sníženou mobilitou. V Praze by se dle informací České pošty mělo uzavření týkat 35 poboček.

Informoval Magistrát hl. m. Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mhmp)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
8%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
71%