Svátek má: René

Regiony

Velikost textu:

Praha rozešle Zpravodaj k pomoci řešení energetické krize

Praha rozešle Zpravodaj k pomoci řešení energetické krize

Hlavní město rozešle všem Pražanům Zpravodaj k pomoci při řešení energetické krize a zvýšených výdajů.

Zdravodaj
28. ledna 2023 - 12:30

Od pátku 27. ledna 2023 začalo hlavní město distribuovat Zpravodaj k pomoci Pražanům do schránek všech občanů metropole. Více jak 700 000 domácností nalezne ve Zpravodaji informace k tomu, jak požádat o pomoc při řešení energetické krize, vyšších výdajů kvůli inflaci, na koho se obrátit, na co mají nárok a další důležité informace. Výroba a distribuce stojí pražský magistrát přibližně jednu korunu bez DPH za jeden výtisk.

V rámci  zvýšení informovanosti Pražanů k možnostem čerpání státní sociální podpory a pomoci ze strany hlavního města s cílem zmírnit dopady vysoké inflace a cen energií připravil pražský magistrát Zpravodaj k pomoci Pražanům.

„Praha pomáhá nejen finančně a materiálně v rámci Balíčku pomoci Pražanům. Nyní přichází také s přehledně zpracovaným Zpravodajem nabitým informacemi o možnostech pomoci obyvatelům nejen od Prahy, ale i od státu. Stále se bohužel objevují lidé, kteří na pomoc mají nárok, ale zdráhají se o ni požádat nebo o ní nevědí. To by se podle mě mělo určitě změnit,“ říká Zdeněk Hřib, primátor hl. m. Prahy.

Zpravodaj bude od pátku 27. ledna 2023 distribuován do schránek všech pražských domácností (aktuálně se jedná o přibližně 703 000 domácností). Samotný Zpravodaj se skládá z osmi stránek, které řeší různé oblasti pomoci. Jedná se o podporu domácnostem, jaké služby nabízí Sociální nadační fond hl. m. Prahy, jak jednoduše snížit spotřebu energií nebo například, jak si mohou rodiny požádat o školné zdarma. K těmto informacím slouží také stránka pomocprazanum.praha.eu.

„V současné tíživé ekonomické situaci, která se velmi odvíjí od situace na energetickém trhu, se od počátku snažíme Pražanům nabídnout pomoc, a to například i ve formě odborných informací a doporučení ke snížení vlastní energetické spotřeby v domácnosti, ale i pomocí, kterou hlavní město Praha nabízí občanům. K této formě informačního Zpravodaje jsme přistoupili, aby se o pomoc dozvěděl co nejširší možný okruh osob, aby nikdo, kdo potřebuje pomoc, bez ní nezůstal,“ popisuje místopředseda zastupitelského klubu SPOLU pro Prahu Jiří Pospíšil.

Již v minulosti hlavní město podobným způsobem informovalo Pražany o možnostech očkování nebo o rekonstrukci Barrandovského mostu, přičemž se tato forma komunikace osvědčila. Zpravodaj přehlednou a srozumitelnou formou nabízí pomoc potřebným a v případě zájmu jej lidé naleznou i na úřadech městských částí a dalších institucí po celém městě.

„Příspěvky na školní obědy, družinu či bydlení a mnoho dalších opatření, kterými chceme za město pomoci Pražanům v nouzi, jsme začali zavádět po vzoru Prahy 7 už od minulého roku. Novinový Zpravodaj je všechny přehledně shrnuje, aby se o možnostech pomoci dozvěděl skutečně každý,“ doplňuje Jan Čižinský, předseda zastupitelského klubu PRAHA SOBĚ a starosta Prahy 7.

Celkový náklad Zpravodaje činí 750 000 kusů, v případě, že by někomu z Pražanů nedorazil do schránky a měl o Zpravodaj zájem, může si jej vyzvednout na podatelně a v infocentru ve Škodově paláci a v Nové radnici.

„Jednou věcí je pomoc státu nebo města, a druhou pak osvěta a informovanost vůči těm, kterých se týká. Pomoc bez informací je polovičatá. Znám to z Poslanecké sněmovny, kdy přijmeme prospotřebitelskou normu, která ale tolik nepomáhá v momentě, kdy o ní spotřebitelé nevědí. Jsem proto velmi rád, že vznikl tento Zpravodaj, kde Pražané na osmi stranách najdou vše potřebné,“ uzavírá předseda klubu ANO a poslanec PSP Patrik NacherGrafické zpracování, tisk a zajištění distribuce bylo součástí veřejné zakázky, vítězným dodavatelem se stala Česká distribuční k.s. s cenou 798 000 korun bez DPH. Cena jednoho výtisku Zpravodaje tak odpovídá 1,06 koruny bez DPH.

Informoval Magistrát hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mhmp)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
9%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
70%