Svátek má: Libor

Regiony

Velikost textu:

Praha 7 ocenila policisty, hasiče, záchranáře a městské strážníky

Praha 7 ocenila policisty, hasiče, záchranáře a městské strážníky

Ve středu 5. června 2024 se v Letenském zámečku v Praze 7 uskutečnilo slavnostní předání medailí a vyznamenání za zásluhy příslušníkům Policie ČR, Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy, Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy a Městské policie hl. m. Prahy.

Společné foto
6. června 2024 - 12:30

Medaile a vyznamenání za mimořádné zásluhy v oblasti bezpečnosti, veřejného pořádku, požární ochrany a za  mimořádné nasazení při poskytování přednemocniční neodkladné péče převzalo z rukou starosty MČ Praha 7 Jana Čižinského 20 příslušníků Policie ČR, 15 hasičů, 14 příslušníků Městské policie hl. m. Prahy a 15 pracovníků Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy. Oceněny byly také celé kolektivy.

„Všechny tyto složky představují zástupce státu, kteří se v první linii starají o životy, zdraví a bezpečnost našich občanů. V obtížných dobách, jako byla covidová pandemie nebo je současná krize související s válkou na Ukrajině, jsou díky svému každodennímu nasazení oporou a jistotou, která lidem vrací často zpochybňovanou a ztrácející se důvěru ve stát. Nejen za to jim patří naše ocenění a náš dík,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.Ocenění MČ Praha 7 získali kromě řadových příslušníků složek Integrovaného záchranného systému také ředitel Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy brig. gen. Petr Matějček, ředitel Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy brig. gen. Luděk Prudil, náměstek ředitele Městské policie hl. m. Prahy Ludvík Klema, toho času pověřený řízením Městské policie, ředitel Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy Petr Kolouch a další vedoucí představitelé zastoupených složek.

Pražskénovinky.cz informoval Martin Vokuš, tiskový mluvčí, MČ Praha 7.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:mč praha 7)Je podle Vás dobře, že se Joe Biden vzdal kandidatury na příštího prezidenta USA?