Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Praha 5 plánuje navýšení školských kapacit v roce 2023

Praha 5 plánuje navýšení školských kapacit v roce 2023

Městská část Praha 5 jako zřizovatel prostřednictvím Rady městské části reaguje na zvyšující se počty dětí ve třídách podporou žádosti ředitelů škol o navýšení kapacit na rok 2023.

Ilustrační foto
30. října 2022 - 12:30

Do školského rejstříku nyní půjde žádost o navýšení kapacit v mateřské škole a rovněž ve školní jídelně Nad Palatou a v základní škole Pod Žvahovem, které jsou pro rozvoj obou školských zařízení nezbytné.

Po realizaci přístavby MŠ Nad Palatou, s pracovištěm Pod Lipkami, vzniknou dvě nové třídy, což umožní rozšíření kapacity o 56 míst. V mateřské školce tak bude možné od 1.9. 2023 umístit 190 dětí. Další plánovanou investicí v této mateřince je navýšení kapacity školní jídelny, která zároveň zajišťuje stravování pro ZŠ a MŠ Grafická a bude tak schopná zajistit kapacitu o 56 míst, což je celkem 640 strávníků.

„Další možné navýšení kapacit v MŠ na Smíchově je výsledkem systematického plánovaní jak rozšiřovat předškolní zařízení, včetně stravování dětí. Jako starostka jsem zároveň odpovědná za gesci školství a zajištění dostatečných kapacit školských zařízení je od začátku mojí prioritou. Zároveň jsem ráda, že kolegové v Radě tento návrh podpořili," říká starostka MČ Praha 5 Mgr. Renáta Zajíčková (ODS).

Od 01.09. 2023 je v ZŠ Pod Žvahovem v plánu další rozvoj kapacity školy oproti roku 2022, kdy stávající místa dané rejstříkem škol a školských zařízení již nestačí, proto ředitel školy požádal o navýšení na 380 žáků ze stávajícího počtu 330 dětí.„Se základní školou Pod Žvahovem máme další velké plány, což je kromě zmíněných navýšení kapacit, také investiční akce, při níž dojde k rozsáhlé rekonstrukci školní jídelny, výdejny jídel i družiny na základní škole,“ dodává starostka Renáta Zajíčková.

Informovala Městská část Praha 5.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%