Svátek má: Andrea

Regiony

Velikost textu:

Praha 4 pracuje také letos s participativním rozpočtem

Praha 4 pracuje také letos s participativním rozpočtem

Ilustrační foto
22. dubna 2023 - 12:30

Městská část Praha 4 bude také v letošním roce hospodařit s participativním rozpočtem, ve kterém sami obyvatelé navrhují, co by se mohlo za vyčleněné finanční prostředky zrealizovat. Z návrhů veřejnosti vybrali občané hlasováním šest projektů v oblastech regenerace zeleně, oprav chodníků a rozšiřování počtu parkovacích míst.

„Naše městská část si participativní rozpočet poprvé vyzkoušela v pilotním projektu v loňském roce, tehdy i letos se ukázalo, že oblasti pro návrhy veřejnosti byly zvoleny dobře, protože jsme obdrželi od našich obyvatel dostatečný počet kvalitních podnětů,“
uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS). „Společně se teď můžeme těšit na realizaci vybraných návrhů, ale věřím, že ani ty, co v hlasování neuspěly, úplně nezapadnou.“

V rámci rozpočtu pro rok 2023 vyčlenila MČ Praha 4 na participativní rozpočtování 3 miliony korun, zhruba po jednom do každé oblasti. Cílem je zlepšit stav prostředí a fungování městské části při současném zapojení veřejností do plánování a rozhodování. Finanční prostředky budou čerpány z příslušných částí rozpočtu městské části na rok 2023.

„Jsem rád, že díky participativnímu rozpočtu roste zájem našich obyvatel o veřejný prostor. Radnice nemůže mít oči všude a jedině s pomocí veřejnosti a díky postřehům a nápadům našich obyvatel můžeme smysluplně udržovat a měnit k lepšímu prostředí, ve kterém žijeme. Jsme otevřeni všem podnětům a v tomto případě si dovolím říct, že špatné nápady jsou jen ty, které k nám nedorazí," uvedl místostarosta Jan Hušbauer (ANO 2011), místostarosta pro investice a společnosti založené MČ Praha 4.Veřejnost vybrala svým hlasování v jednotlivých oblastech k realizaci následující návrhy:
Oblast I. Regenerace zeleně

  • Podnět 4: květnatá louka na Spořilově
  • Podnět 9: zkvalitnění zeleně ve vnitrobloku Ješetická a Přímětická
  • Podnět 1: osetí travním porostem v Hurbanově ulici

Oblast II. Opravy chodníků

  • Podnět 14: oprava cesty v zeleni a zpevnění svahu v ulici V Zápolí
  • Podnět 5: oprava chodníku v ulici Milevská

Oblast III. Rozšiřování počtu parkovacích míst

  • Podnět 7: řešení situace parkoviště a komunikace v prostoru mezi ulicí Podolské nábřeží a Rybářská

Pražskénovinky.cz informobval Jiří Bigas, tiskový mluvčí MC Praha 4.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
74%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
12%