Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Pavel Sehnal: Morální principy jsou zásadní. Začněme každý u sebe

Pavel Sehnal: Morální principy jsou zásadní. Začněme každý u sebe

Ekonomický růst je pro stát a společnost mimořádně důležitý, ale není vším. Upozorňuje na to předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal.

Pavel Sehnal (APB)
8. září 2021 - 18:48

(Komerční sdělení)

„Snažíme se vést společnost k ekonomické prosperitě, přesto všechno bychom si přáli, aby se ekonomický model nestal hlavní mantrou,” konstatuje Pavel Sehnal.

„Jsme přesvědčeni, že ruku v ruce s potřebou ekonomického růstu musí přijít i duševní růst společnosti. Současná společnost málo dbá na určité principy jako je pravdomluvnost, čestnost, spolehlivost, pracovitost a mnohé další. Tyto hodnoty nesmíme upozadit a neschovávat za ekonomické cíle. Naopak jim dávejme stejnou váhu," uvádí Sehnal.


Lidé prý někdy nadávají, že není možné chtít po společnosti jako celku pravdomluvnost nebo čestnost, když politici se těchto základních civilizačních hodnot a principů nedrží.

„Mohli bychom se ale zamyslet, zda na tom je něco pravdy, anebo jestli to náhodou není přesně naopak. Tedy že politická reprezentace státu je pouze průřezem společnosti," konstatuje.

Podle něho nemůže někdo ukrást sousedovi ze zahrady pytel brambor a pak nadávat, že politici kradou. „Nelze ležet celý den doma na gauči a nadávat u televizních zpráv politikům, že jsou líní a nic pro nás nedělají. Tak to nikdy nebude fungovat," dává politik za příklad.

„Pokud se každý budeme nejdříve dívat sám na sebe a klást na sebe sama vysoké morální nároky, pak se můžeme jako společnost hodně posunout a nakonec docílit i toho, že budeme mít slušné politiky. Aliance pro budoucnost takové kandidáty nabízí a zavazuje se, že bude všech těchto hodnot držet," říká Pavel Sehnal.

(red,regionalninovinky.cz,foto:pl)