Svátek má: Andrea

Regiony

Velikost textu:

O prázdninách se v botanické zahradě uskuteční tradiční vinařské akce

O prázdninách se v botanické zahradě uskuteční tradiční vinařské akce

Návštěvníci Botanické zahrady hl. m. Prahy mohou přijít ochutnat vína ročníku 2021 z produkce Vinice sv. Kláry. Ta se rozkládá na jižní svazích Trojské kotliny, které poskytují jedinečné podmínky pro pěstování vinné révy.

Muller Thurgau 2021
18. června 2022 - 12:30

Poslední ročník nabízí šest odrůdových vín a dvě cuvée od suchých až po polosladká vína a doplňuje je Rulandské modré, ročník 2017. Tato odrůda je vlajkovou lodí místní vinice. Novinkou ročníku 2021 jsou šumivá vína, která se představí během léta a Vinice sv. Kláry je vyrábí ve spolupráci s firmou Proqin Velké Němčice. Vína z vinice sv. Kláry pravidelně získávají ocenění. Zájemci je mohou ochutnat a zakoupit v místní Vinotéce sv. Kláry, která je nyní přemístěna do altánu v Ornamentální zahradě. Viniční domek totiž prochází proměnou, vznikne zde nový degustační prostor. I na letošní prázdniny připravuje trojská botanická zahrada oblíbené vinařské akce, jako je Den Rulandského modrého nebo piknikové odpoledne Klára má svátek! V září se pak uskuteční tradiční vinobraní.
 


„Jsme jednou z mála botanických zahrad na světě, která se může pyšnit vlastním produkčním vinohradem a kolekcí vlastních vín. Pravidelně sklízíme hrozny vysoké kvality a díky péči našich vinařů pak v místním sklepě vznikají špičková vína. Těší mě, že návštěvníkům můžeme představit vína posledního ročníku 2021, který byl velmi zdařilý. Na své si přijdou milovníci sušších i sladších vín. I na tento rok připravujeme jednu vinařskou novinku. Tou bude šumivé víno, které budou moci zájemci ochutnat již během léta. V nabídce bude Pinot noir – Blanc de Noirs, Pinot noir rosé a Modrý Portugal rosé. V tomto roce naše vína nabízíme v náhradních prostorách vinotéky v Ornamentální zahradě, ale velmi intenzivně pracujeme na renovaci prostoru viničního domku, který bychom měli otevřít v příští sezóně,“ říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Pražskénovinky.cz informovala Darina Miklovičová, tisková mluvčí.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:Je řešením krize demise současné vlády?

Ano
transparent.gif transparent.gif
37%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
30%