Svátek má: René

Regiony

Velikost textu:

Nejlepší reklamní kampaň v Česku za rok 2021 má Praha

Nejlepší reklamní kampaň v Česku za rok 2021 má Praha

Pražská propagace očkování se stala nejlepší reklamní kampaní v Česku za rok 2021.

očkovací kampaň
19. ledna 2022 - 12:30

Odborníci na marketing v rámci dlouhodobého projektu Reklamní katovna na webu mediar.cz vyhodnotili kampaň k očkování Magistrátu hl. m. Prahy od agentury DDB Prague jako jednu ze dvou nejlepších v České republice za uplynulý rok.

Série plakátů, kde byla pomocí slovních hříček pozměněna známá pražská místa, se objevila na reklamních plochách po Praze i v on-line médiích loni v létě. Jejím smyslem bylo odlehčeným způsobem motivovat veřejnost k očkování proti covidu-19 a zacílit přitom především na tehdy málo proočkované mladší věkové skupiny. Pro hlavní město ji zdarma připravila agentura DDB Prague. Kampaň byla vedena jako nízkonákladová a počítala s rozpočtem přibližně 300 tisíc korun.

„Hned, jak jsme začali s komunikací ohledně očkování proti covidu-19, věděli jsme, že chceme jednak poskytovat ověřené a aktuální informace k očkování, což činíme skrze webové stránky ockovani.praha.eu, kde aktuálně registrujeme už téměř milion návštěv, zároveň jsme ale nechtěli veřejnost strašit. Proto nám byl odlehčený styl založený na přesmyčkách velice blízký a jsme rádi, že to tak vnímali i Pražané, neboť jsme zaznamenali množství pozitivních reakcí na sociálních sítích, a nyní tuto formu ocenili také odborníci," uvádí ředitelka odboru médií a marketingu Magistrátu hl. m. Prahy Jana Berková.

Konkrétně kampaň v nadsázce ukazovala, jak se Praha v době pandemie a následných lockdownů proměnila a že očkování je jedním ze způsobů, jak docílit toho, aby lidé mohli v hlavním městě znovu žít jako dřív. Například Vinohrady se zde vlivem pandemie změnily na „Virohrady", Národní třída se pak stala „Marodní třídou" kvůli tomu, že byla v rámci posledního roku víceméně opuštěná.

U marketingových expertů kampaň okamžitě zabodovala a nyní v jejich souhrnném hodnocení za celý minulý rok, které bylo zveřejněno minulý týden, se dokonce umístila na první místě se shodným bodovým ohodnocením spolu s jinou reklamní kampaní.

„Kampaně veřejného sektoru vyžadují vždy specifický přístup, protože většinou řeší problém ve společnosti. Tato kampaň není výjimkou. Téma covidu a očkování je velmi citlivé a, jak všichni můžeme vidět, názorově rozděluje společnost. My v DDB věříme, že nenásilná forma exekuce s nadhledem, vtipem a samozřejmě s jasným vzkazem, je jediná správná cesta. Ocenění, která kampaň postupně sbírá, jsou pro nás pomyslnou třešničkou na zvyšujícím se procentu naočkovaných lidí," sděluje Jan Faflík, Chief Executive Officer agentury DDB Prague.Na úspěšnou spolupráci navázalo hlavní město a agentura DDB Prague před koncem roku, kdy vznikla ještě obdobná kampaň s vánoční tématikou.

„Největší odměnou je pro město především vysoká proočkovanost Pražanů. Podle datové platformy Golemio a vládních dat je hlavní město jedním z regionů s nejvyšším podílem lidí s ukončeným očkováním. Věřím, že kromě kvalitních kampaní k tomu přispěl i informační web ockovani.praha.eu," uzavírá primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib. 

Prazskenovinky.cz informoval Vít Hofman, tiskový mluvčí Magistrátu hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:arch.mhmp)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
8%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
71%