Svátek má: Andrea

Regiony

Velikost textu:

Nehoda posypového vozu a vážná nehoda na Radotínském mostě

Nehoda posypového vozu a vážná nehoda na Radotínském mostě

V sobotu 21.1.2023 od 13:20 hod zasahovali hasiči z Holešovic, Strašnic a Dopravního podniku u nehody osobního automobilu, tramvaje a posypového vozu v ulici Argentinská.

Nehoda v ulici Argentinská
22. ledna 2023 - 12:30

Událost se obešla bez zranění a hasiči na místě provedli protipožární opatření. Při nehodě došlo k většímu úniku nafty z nákladního automobilu, z toho důvodu byl na místo preventivně povolán zástupce Odboru životního prostředí. Dalšímu úniku nafty do kanalizace bylo zamezeno pomocí sorbentu a sorpčních hadů a na naftu byl použit vysavač na nebezpečné látky. Na místo si hasiči povolali vyprošťovací automobil z Petřin k odklizení nástavby posypového vozu.

V 17 hodin byla nástavba z komunikace odstraněna a na místo se dostavila odborná firma na dočištění místa zásahu po uniklé naftě. V 17:30 hod byly následky nehody odstraněny a místo si převzali hasiči Dopravního podniku hl. m. Prahy. Okolnosti nehody šetří Policie České republiky. informovala por. Mgr. Kateřina Suchánská z HZS.

Chata v pražské Troji byla před příjezdem hasičů v plamenech

Vážná nehoda na Radotínském mostě uzavřela dopravu, hasiči museli vyprošťovat osoby.

Nehoda dodávky a kamionu na Radotínském mostě zastavila dopravu v sobotu 21. ledna 2023 krátce před pátou hodinou ranní. Na místo operační středisko vyslalo petřinskou, modřanskou, radotínskou a smíchovskou stanici. Nehoda byla ohlášena jako velmi vážná s nutností vyproštění osob.

Hasiči ihned po příjezdu zahájili vyproštění spolujezdce dodávkového vozu, další osoby již byly mimo vozidla a v péči ZZS. Po deseti minutách byla osoba vyproštěna a předána zdravotníkům. Hasiči postupně odklidili následky nehody spolu s TSK a krátce po šesté hodině byl částečně obnoven provoz.

Prazskenovinky.cz informoval Martin Kavka, tiskový mluvčí HZS hl.m. Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:hzs praha)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
73%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
13%