Svátek má: Nina

Regiony

Velikost textu:

Muže baví převlékat se do policejní uniformy

Muže baví převlékat se do policejní uniformy

Muže, kterého baví převlékat se do policejní uniformy, řešili strážníci. Paradoxně na sebe upozornil sám.

Zadržený muž
24. července 2021 - 12:30

Při kontrolní činnosti na Václavském náměstí oslovil strážníky muž částečně oblečený do uniformy Policie ČR s velmi zvláštním dotazem. Požádal je „o asistenci při zjištění informací o osobě, která měla být převezena na záchytku“.

Zanedbaný, neúplný stejnokroj, velmi nestandardní dotaz a taktéž závan alkoholu z jeho dechu, strážníky upoutaly. Proto ho požádali o předložení služebního průkazu. Odpověď je ani moc nepřekvapila. Prý si ho zapomněl. Ústně ale nadiktoval svoje údaje. Bylo však nutné ověřit také jeho údajnou příslušnost ke státní policii. Na policejní služebnu 52letý muž strážníky ochotně „doprovodil“.


Službu konající policista strážníkům už jen potvrdil jejich domněnku, a to, že dotyčný u policie nepracuje. Muž se pak strážníkům přiznal, že se čas od času rád převléká do uniformy jak policistů, tak strážníků ze zcela prozaického důvodu: chce jezdit zdarma městskou hromadnou dopravou. Ve svém počínání, ale nevidí žádný problém.  Ten však k jeho nelibosti viděli strážníci. Jeho přestupkovým jednáním se bude zabývat správní orgán.


Prazskenovinky.cz informovala Irena Seifertová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mp)