Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Klíč od Prahy je zpátky v Edenu, kde je k vidění ve Slavia Museum

Klíč od Prahy je zpátky v Edenu, kde je k vidění ve Slavia Museum

V úterý 22. listopadu 2022 v odpoledních hodinách slávisté na Staroměstské radnici v Praze převzali Klíč primátora hlavního města Prahy za výhru v posledním ligovém derby, který se tímto vrátil  do Slavia Museum.

Účastníci přebírání Klíče od Prahy v Brožíkově síni Staroměstké radnice
23. listopadu 2022 - 07:47

Trofej, která se od jara 2013 uděluje vítězi ligového derby, převzala  výprava Slavie z rukou úřadujícího primátora Zdeňka Hřiba.

Jak říkám ...

„Svého soupeře jste přehráli výrazným rozdílem, dovolte mi, abych vám k tomu osobně pogratuloval. Pochopitelně nejde jen o vítězství v rámci vrcholných soutěží, ale o sport jako takový. Hlavní město Praha sport intenzivně a dlouhodobě podporuje, pochopitelně základním předpokladem pro podporu jsou i fungující kluby. Je důležité říct, že vy jste tím zářným příkladem pro tisíce dětí a můžete tímto způsobem přitáhnout ke sportu malé i velké, pomyslně tak naše město rozhýbat,“ blahopřál slávistům pražský primátor Zdeněk Hřib, který po slavnosti nechtěl přiznat, zda má z předání klíče alespoň nepatrnou radost.Akce na Staroměstské radnici se zúčastnili ze strany trofej přebírajících 1. místopředseda představenstva Tomáš Syrovátka, záložníci Lukáš Masopust s Jakubem Hromadou a obránce David Jurásek.

Jak říkám ...

„Jsem opravdu hrdý, že můžu stát v této krásné budově. Jsem přesvědčený o tom, že pražské derby je nejenom sportovní událostí, ale historicky i velkou společenskou událostí pro celou Prahu. Je to událost celospolečenská, na které se scházely osobnosti jako Jan Masaryk, Edvard Beneš a další. Zároveň jsem přesvědčený o tom, že Slavia i Sparta dělají dlouhodobě čest hlavnímu městu Praha, vzájemné zápasy i ty evropské, které hrajeme, sledují desítky milionů lidí po celém světě. Ti se tak mohou dozvědět, že přímo v srdci Evropy je toto překrásné město, na které jsme všichni hrdí. Děkuji vám, pane primátore, že tu dnes můžeme stát, a také děkuji klukům, jak srdnatě bojují na hřišti a že pro slávisty Klíč od Prahy opět vybojovali. Doufám, že na Slavii co nejdéle zůstane,“ řekl ve svém proslovu 1. místopředseda představenstva Tomáš Syrovátka.
„Když jsme se s klukama bavili o předávání, tak se mi vybavila stará vzpomínka ještě z Jihlavy. Fotka, na které byl Jarda Zmrhal ještě s někým, jak si šli pro Klíč. Hrozně se mi to líbilo, a když se naskytla možnost dorazit osobně, neváhal jsem. Je to hezké, co jsem ve Slavii, byla to teprve druhá možnost dorazit na Staroměstskou radnici. A doufám, že další už nebude, že Klíč v Edenu zůstane,“ řekl novinářům záložník Lukáš Masopust.

Nárok na Klíč od Prahy získali slávisté 23. října 2022, když v Edenu v rámci 13. kola FORTUNA:LIGY před 19 370 fanoušky přehráli letenského rivala 4:0 a zaznamenali tak nejvyšší výhru v derby v samostatné historii české ligy! O branky se už v první půli postarali Václav Jurečka, Jakub Hromada, Lukáš Masopust a Peter Olayinka. Ondřej Kolář v zápase vychytal čisté konto a natáhl svou neporazitelnost v derby na dvanáct utkání po sedmi výhrách a pěti remízách.

Klíč od Prahy je už nyní  k vidění ve Slavia Museum v rámci otevírací doby.
Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%