Svátek má: Andrea

Regiony

Velikost textu:

Kandidát na prezidenta Marek Hilšer odešel z debaty v televizi Nova

Kandidát na prezidenta Marek Hilšer odešel z debaty v televizi Nova

Na protest proti dělení prezidentských kandidátů v televizních debatách na dvě skupiny podle preferencí ve čtvrtek Marek Hilšer odešel ze studia při vysílání televizní debaty TV Nova.

Ilustrační foto
13. ledna 2023 - 12:30

Na pultíku zanechal svoji fotografii, aby podtrhl, že nefavorizovaní kandidáti mají sloužit pouze jako pozadí „hlavního souboje". Člověk, který se chce stát prezidentem a postavit se za lidi, nemůže podle jeho názoru tolerovat nerovné podmínky, které byly pro televizní debaty nastaveny.

„Ať se koukám napravo, nalevo a hledám usilovně, tak tady nevidím ty zbylé tři hlavní kandidáty. Ptám se na to, proč tomu tak není. Myslím, že to je záměr a myslím, že to je neférové především vůči voličům České republiky, kteří mají právo na to, aby jejich kandidáti vystupovali za rovných a spravedlivých podmínek a ne podle vůle mocných v této zemi. Mám za to, že prezident této země musí umět hrát férovou hru a musí se umět postavit proti nepravostem. Demokratická debata je o tom, aby byly rovné podmínky. Já bohužel ty rovné podmínky dnes nevidím, a proto nemohu setrvat v této debatě, protože bych potvrzoval a souhlasil s tím, s čím nesouhlasí mnozí obyvatelé České republiky. A to jsou nerovné podmínky. A proto prosím mě omluvte, já musím z této debaty odejít. Už kvůli tomu, aby se takovéto věci neopakovaly. Chtěl bych popřát všem kandidátům hodně štěstí při volbách, chtěl bych požádat občany České republiky, aby šli k volbám, aby si to nenechali znechutit. Přeji šťastnou ruku pro vás i pro naši zemi. Není to neúcta, ale je třeba bojovat."  

Prazskenovinky.cz informoval Petr Janoušek, mluvčí Marka Hilšera.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
74%
Ne
transparent.gif transparent.gif
13%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
13%