Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Hlavní město podpoří volnočasové činnosti dětí a mládeže

Hlavní město podpoří volnočasové činnosti dětí a mládeže

Pražští radní schválili poskytnutí dotace pro fungování dětských a mládežnických kroužků a oddílů.

Ilustrační foto
13. dubna 2024 - 12:30

Volnočasové aktivity působící pod nestátními neziskovými organizacemi obdrží od hlavního města v letošním roce 44 100 000 Kč. Peníze jsou určeny například na rekonstrukce a provoz kluboven, tábory či vzdělávání pracovníků s dětmi a mládeží.

„Jsem velmi potěšen, že hlavní město Praha může opět poskytnout dotace na podporu volnočasových aktivit. Tato rozhodnutí jsou zásadní pro rozvoj našich dětí a mladých lidí, pro jejich budoucnost. Dotace poskytují nezbytné finanční prostředky pro chod jednotlivých dětských a mládežnických oddílů a kroužků. Je to investice do naší budoucnosti, do našich dětí a mládeže. Je to krok k tomu, aby se Praha stala městem plným příležitostí pro všechny naše mladé občany,“ říká Antonín Klecanda, radní hl. m. Prahy s působností v oblasti školství, sportu a volného času.

„Úkolem hlavního města je podporovat obyvatele všech věkových kategorií, včetně dětí a mládeže. Věřím, že schválené prostředky přispějí k jejich zdárnému vývoji,“ říká primátor Prahy Bohuslav Svoboda.Dotace na podporu aktivit ve volném čase dětí a mládeže v hl. m. Praze plní velmi důležitou roli při zajištění finančně náročného chodu jednotlivých dětských a mládežnických oddílů a kroužků, které působí pod nestátními neziskovými organizacemi. Finanční prostředky jsou poskytovány na základě jednoletých dotačních smluv.

Informoval Magistrát hl. m. Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch)Uvítali byste, kdyby se šéfem Evropské komise stal maďarský premiér Viktor Orbán?

Ano
transparent.gif transparent.gif
74%
Ne
transparent.gif transparent.gif
13%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
13%