Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Historické a pohádkové bytosti a strašidla ožijí na Libeňském zámku

Historické a pohádkové bytosti a strašidla ožijí na Libeňském zámku

Již pošesté se v Libeňském zámku v Praze 8 uskuteční oblíbený Dušičkový večer, a to v sobotu 5. listopadu od 17 do 21 hodin.

Dýně
3. listopadu 2022 - 12:30

Návštěvníci se mohou jako již tradičně těšit na lehce ponurou atmosféru, kterou budou dotvářet nejen nejrůznější pohádkové postavy.

Bílá paní, zakletá jeptiška, vodníci, čert, hejkal, kostlivec, čarodějnice, zbrojnoši, zakletý podvodný kovář, měšťan Jan Rotlev (bývalý majitel libeňského panství) nebo živý obraz Marie Terezie s dvorní dámou a svou gardou, ti všichni se postarají o sobotní večerní dušičkovou atmosféru při prohlídkách zámku.

Na děti čekají tvořivé dílny na zámeckém nádvoří včetně malování na obličej. Opět se uskuteční prohlídky zámku se strašidly, poslední začíná ve 20.30 hodin. K dispozici bude i občerstvení.

Na trase Botanická zahrada – Libeňský zámek – ZOO
Součástí Dušičkového večera jsou samozřejmě také odpovídající strašidelné kulisy nebo výstava dýní. Ta se přesunula z Botanické zahrady Praha na nádvoří Libeňského zámku. A v pondělí dýně poputují na svou poslední štaci. Udělají radost v ZOO Praha, kde se už těší na zvířecí dýňové hody. Ani dýně nazmar :O)

Prazskenovinky.cz informoval Mgr. Martin Šalek, tiskový mluvčí, Úřad městské části Praha 8.

(jv,prazskenovinky.cz foto:úmč)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%