Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Hasiči zlikvidovali požár v Praze 3

Hasiči zlikvidovali požár v Praze 3

Hasiči zlikvidovali požár odpadu v devastované budově v Praze 3, jezdí tam opakovaně.

Likvidace požáru
21. února 2023 - 12:30

V pondělí 20. února 2023 od 13:18 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Jeseniova v Praze 3 u požáru odpadu v devastovaném objektu, který dlouhodobě obývají osoby bez domova a narkomani.

Během roku se hasici na místo neustále vracejí z důvodu opakovaných požárů. Jedna se vždy o požáry odpadu a odložených věcí. Průzkum budovy proběhl v dýchací technice a souběžně s hašením několika vodních proudů. V budově nebyl nikdo nalezen. Škoda požárem nevznikla, příčinou bylo zavinění neznámé osoby.Nákladní auto poškodilo betonový blok opláštění nákupního centra v Praze 5, na místě zasahovali hasiči.

Hasiči ze smíchovské a petřinské stanice zasahovali v pondělí od 9:50 hodin v ulici Kartouzská v Praze 5. Řidič nákladního auta tam při vyjíždění poškodil betonový blok opláštění nákupního centra.

Hasiči na místo povolali velký vyprošťovací automobil, který nakonec nebyl potřeba. Po zhodnocení situace statikem, technikem nákupního centra a stavební firmou bylo nutné povolat speciální stavební techniku, která stavebnicový, několika tunový betonový blok. Zásah blokoval jeden jízdní pruh.

Prazskenovinky.cz informoval Martin Kavka, tiskový mluvčí HZS hl.m. Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:hzs praha)Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: