Svátek má: Bohumil

Regiony

Velikost textu:

Hasiči utěsnili díru v remorkéru, kterou do lodi proudila voda

Hasiči utěsnili díru v remorkéru, kterou do lodi proudila voda

Hasiči ze stanice Smíchov a Krč a potápěči z modřanské stanice zasahovali ve čtvrtek 9. března 2023 poblíž ulice Strakonická u remorkéru, který nabíral vodu dírou v trupu.

Hasiči utěsnili díru v remorkéru
10. března 2023 - 12:30

Remorkér narazil do bariéry a prorazil trup, kterým do lodi proudila voda. hasiči vodu odčerpávali a díru provizorně ucpali.

Potápěči otvor našli, další hasiči spolu s nimi pak otvor utěsnili. S ohledem na menší únik oleje hasiči na hladinu instalovali sorpční hady.Praze 9 hořelo v suterénu domu, sklad byl plný odložených věcí a odpadků. V ulici U Svobodárny v Praze 9 zasahovali hasiči z holešovické a centrální stanice u požáru odložených věcí ve skladu suterénu obytného domu. Případ se stal před 17. hodinou, ve čtvrtek 9. března 2023.

Hasiči nasadili jeden vodní proud a používali dýchací techniku, požár byl lokalizován za několik minut. Následovalo rozebírání a odvětrání prostor domu. Ve skladu bylo velké množství nahromaděných a odložených věcí včetně odpadků.

Příčinou požáru, který způsobil škodu 50.000 korun, byla pravděpodobně technická závada. Vyšetřovatel ale prověřuje i nedbalostní jednání v souvislosti s instalací přímotopu. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Prazskenovinky.cz informoval Martin Kavka, tiskový mluvčí HZS hl.m. Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:hzs praha)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
65%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
18%