Svátek má: Libor

Regiony

Velikost textu:

Do školních lavic zamíří v září přes tisíc prvňáčků z Prahy 8

Do školních lavic zamíří v září přes tisíc prvňáčků z Prahy 8

Základní školy v MČ Praze 8 otevřou 42 prvních tříd, do kterých v září nastoupí více než tisíc prvňáčků. O odklad školní docházky požádali rodiče 205 dětí.

Ilustrační foto
2. června 2024 - 12:30

„Dobrou zprávou je, že všechny spádové děti, jejichž rodiče o to měli zájem, byly přijaty do škol v městské části Praha 8," potvrdil místostarosta pro školství Matěj Fichtner.

Problém s kapacitou u spádových dětí letos nastal pouze u ZŠ Glowackého, kde 8 dětí bude chodit na jinou než spádovou školu, ale v docházkové vzdálenosti. Do budoucna uvažuje Praha 8 o změně některých spádových ulic v této oblasti, míst v blízkých okolních školách je tu dostatek.Včasným informováním rodičů o tom, že u zápisů na ZŠ Lyčkovo náměstí bude prověřováno skutečné trvalé bydliště dětí, nenastal letos problém se spádovou turistikou, a tedy s kapacitou, a nehrozilo losování dětí. Dále intenzivně městská část pracuje na zvýšení kapacit této oblíbené školy zřízením detašovaných tříd ve dvou blízkých objektech, a především v přípravě výstavby nové ZŠ Rohan pro 918 dětí.  

Prazskenovinky.cz informoval Martin Šalek, Mgr. tiskový mluvčí Úřadu městské části Praha 8.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch)Je podle Vás dobře, že se Joe Biden vzdal kandidatury na příštího prezidenta USA?